Coraz więcej dróg przejezdnych

Czwartek, 27 grudnia 2001 (12:15)

Poprawiają się warunki na polskich drogach. Większość szos krajowych i wojewódzkich jest czarna i przejezdna. Ślisko jest natomiast na trasach lokalnych i tak np. w tej chwili lokalnie w lubuskiem mogą wystąpić utrudnienia, do niektórych miejscowości w lubelskiem nie dojeżdżają autobusy, a kilka wiosek w dolnośląskiem jest odciętych od świata. Najtrudniejsza sytuacja panuje w Bieszczadach.

Drogi na Pomorzu Zachodnim są przejezdne. Na niektórych odcinkach są jednak bardzo zawężone z powodu zalegającego śniegu. Najgorsza sytuacja panuje w okolicach Stargardu Szczecińskiego na 3-kilometrowym odcinku między Łęczycą a Grabowem. W rejonie Koszalina, gdzie sypie gęsty śnieg, na jezdni jest zajeżdżona, cienka warstwa śniegu. Pozostałe drogi krajowe regionu mają czarną i mokrą nawierzchnię. Wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie w łódzkiem są przejezdne. Problemy z przejazdem mogą występować tylko miejscami na drogach lokalnych i powiatowych. W lubelskiem główne drogi od rana były przejezdne, natomiast wiele lokalnych szos wciąż pozostawało nie odśnieżonych. Do licznych małych miejscowości nie docierały autobusy PKS. Spośród 40 porannych kursów odwołano siedem. Wciąż nieprzejezdna jest trasa z Krynic przez Janówkę do Komarowa.

Bieszczadach i Beskidzie Niskim niektóre drogi pozostają nieprzejezdne. Zamknięta jest droga nr 897 Wetlina - Brzegi Górne, nr 889 Sieniawa - Szczawny, nr 884 Dynów - Domaradz i nr 993 Nowy Żmigród - Dukla. Utrudnienia nadal występują na drodze nr 892 Zagórz - Komańcza oraz w rejonie Łańcuta na drodze nr 877 Dylągówka - Szklary i nr 881 Sokołów Małopolski - Łańcut. W lubuskiem mogą wystąpić lokalne utrudnienia. Na trasie numer 303 między Świebodzinem a Babimostem leżą wciąż zwały śniegu i zaspy. Drogi krajowe na Dolnym Śląsku są przejezdne, tylko na niektórych ich odcinkach, m.in. w rejonie Kotliny Kłodzkiej i Strzelina występuje błoto pośniegowe, które pogarsza warunki jazdy. Odciętych od świata jest kilka wiosek. Są to miejscowości położone wysoko w górach, na terenie byłego już województwa jeleniogórskiego. W kujawsko-pomorskiem wszystkie drogi są przejezdne.

foto RMF

12:15

Artykuł pochodzi z kategorii: Fakty

-