Testy w laboratoriach FBI pozwoliły ustalić jakiego materiału wybuchowego użyto w ataku na niszczyciel USS Cole w jemeńskim porcie Aden. Był to C-4 - wojskowy plastik, produkowany w Stanach Zjednoczonych od czasów wojny wietnamskiej.

Formuła produkcji C-4 nie jest tajemnicą. Nie jest on jednak używany w przemyśle i może pochodzić wyłącznie ze źródeł wojskowych. Produkuje się go poza Ameryką także w kilku krajach NATO. Zorganizowane grupy przestępcze mogą go zdobyć, gdyż sprzedawano go do kilku krajów Zatoki Perskiej, Arabii Saudyjskiej, Kuwejtu, a nawet Iranu i Libii. Do ataku na USS Cole użyto około 200-300 kilogramów C-4 - ilości, która może wskazywać na to, ze zamachowcy mogli mieć kontakty na poziomie rządowym. Nie jest to jednak żaden dowód. Najbardziej groźny terrorysta - Suadyjczyk Osama Bin Laden do tej pory nie używał tego typu materiałów wybuchowych. FBI nadal nie przestaje go jednak brać pod uwagę.

12 października, w wyniku eksplozji na amerykańskim niszczycielu USS Cole, spowodowanej zderzeniem z łodzią wyładowaną materiałami wybuchowymi, zginęło 17 marynarzy, a ponad 30 odniosło rany.

11:35