Andrzej S. trafi na badania psychiatryczne

Sobota, 31 lipca 2004 (06:05)

Podejrzany o pedofilię, znany psycholog Andrzej S., trafi na badania psychiatryczne - taką decyzję podjął warszawski sąd rejonowy. Podejrzany i jego obrońca mają 7 dni na zaskarżenie tej decyzji.

Andrzej S. najprawdopodobniej zostanie przewieziony na oddział psychiatryczny szpitala przy areszcie śledczym w Krakowie. Obserwacja zarządzona została na 6 tygodni, ale jeśli biegli uznają, że ten okres jest niewystarczający na wydanie opinii, mogą wystąpić z wnioskiem o jej przedłużenie.

Przypomnijmy. Psychologowi zarzuca się wykorzystywanie seksualne dzieci, a także utrwalanie i przechowywanie treści pornograficznych z udziałem nieletnich.

Według prokuratury, Andrzej S. przyznał się do zarzucanych mu czynów i zaczął współpracować z prowadzącymi śledztwo. Dwa dni temu prokuratura przesłuchała dwoje dzieci, które mogły być ofiarami Andrzeja S. Jednak ani prokuratura, ani sąd ze względu na dobro dzieci nie chcą ujawniać, czy złożone przez nie zeznania obciążają psychologa. Podkreślają jedynie, że prowadzone przesłuchania są bardzo trudne.

Artykuł pochodzi z kategorii: Fakty

-