Almodóvar skończył zdjęcia do nowego filmu!

Wtorek, 18 września 2012 (15:30)

Padł ostatni klaps na planie 19. filmu w karierze Pedro Almodóvara. Najnowszy film będzie nosił tytuł "Przelotni kochankowie" i zagrają w nim największe gwiazdy hiszpańskiego kina: Penélope Cruz, Antonio Banderas, Cecilia Roth, czy Javier Cámara.

"Przelotni kochankowie" to zwariowana komedia o pewnym feralnym locie do Meksyku. Pod wpływem, jak się wszystkim wydaje, nieuchronnie zbliżającej się katastrofy lotniczej, znajdujący się w samolocie pasażerowie, ale i personel pokładowy, postanawiają wyznać sobie najbardziej wstydliwe sekrety i wyjawić skrywane fantazje erotyczne...

Almodóvar o najnowszym projekcie

Podczas okresu zdjęciowego Almodóvar dzielił się informacjami z planu, a także przeprowadził wywiad... ze sobą. Bardzo zabawny - tak odpowiada samemu sobie na pytanie, jaki jest jego nowy film. Jego akcja dzieje się 10 000 metrów nad ziemią. Gdy spojrzy się w dół widać głównie chmury - opowiada Almodóvar Almodóvarowi. Gdy tylko pojawiał się choćby odległy cień rzeczywistości: celebryci, bezrobotni, podwyżka podatku VAT, protesty przeciwko rządowi cyfrowo dorzucałem jeszcze trochę chmur, żeby to wszystko zasłonić. Z premedytacją odleciałem od rzeczywistości, wszystko w moim nowym filmie jest fikcją - dodaje.

Almodóvar, dla którego film ten ma być powrotem do najbardziej szalonego okresu w twórczości, przyznaje, że najbardziej boi się, że widzowie uznają, że się powtarza. Byłbym bardzo zaniepokojony, gdyby ludzie mówili "dobry to był ten stary Almodóvar, tego nowego to nawet nie warto z internetu ściągać.

Premiera "Przelotnych kochanków" ma odbyć się na całym świecie wiosną 2013 roku. Jesteś przesądny i obawiasz się tej daty? - pyta Almodóvar. Nie! Trzynastka zawsze przynosiła mi szczęście - odpowiada twórca "Przerwanych objęć" i "Volver".

Artykuł pochodzi z kategorii: Fakty

Robert Kalinowski

RMF24