Jak dobrze zacząć tydzień? Oto minikurs pozytywnego myślenia. Po pierwsze - radzą psycholodzy - nie starujemy do naszego szczęścia z poziomu – coś się musi wydarzyć, abym był szczęśliwy, ale ja już jestem szczęśliwy.

Zdaniem psychologów, ludzie którzy osiągają sukces to ci, którzy nauczyli się pozytywnego. A od czego zacząć?

Człowiek ma milion sposobów, żeby się zdołować, natomiast trudno mu znaleźć jeden, żeby sobie poprawić nastrój. A możemy zrobić jedną prosta rzecz – odrzucić złe myśli i powiedzieć sobie za 10 minut zaświeci słońce, przyjadę do pracy zrobię jakąś fajną, przyjemną rzecz - radzi psycholog Andrzej Greger

Ponadto dodaje Greger - nie należy mówić, że coś zepsuło mi cały dzień. Powinno się powiedzieć, gdyby nie to, miałbym cudowny dzień, a tak jest tylko dobry.

Ale pozytywne myślenie to jedno. Dobry wpływ na nasze samopoczucie ma także odpowiednie urządzenie naszego mieszkania. Jak dowodzą badania, przestrzeń, w której żyjemy, ma zasadnicze znaczenie na nasz nastrój. Jak teorię wprowadzić w życie? Po pierwsze nie bójmy się próbować – radzi architekt wnętrz Marta Dymitrowska. Posłuchaj: