Troje dzieci zostało lekko rannych w wypadku autobusu w Skarżysku Kamiennej. Ranny został także kierowca ciężarówki, który uderzył w autokar. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Poszkodowani po badaniach zostali wypuszczeni ze szpitala. Nie wiadomo na razie co było przyczyną wypadku.

Autokar z dziećmi jechał z Białegostoku do Kielc na wycieczkę. Według policji, ciężarówka dwukrotnie uderzyła w tył autobusu. Troje dzieci zostało rannych. Ranny został także kierowca ciężarówki. Opiekunka grupy, Łucja Maculewicz powiedziała nam, że wszystkie dzieci są zdrowe i po badaniach opuściły szpital: „Dzieci już są po badaniach. Wszystkie badania zostały wykonane, łącznie z Roentgenem. Wszystko jest w porządku. Pierwsza pomoc została udzielona” - powiedziała Maculewicz. Po grupę jedzie już autobus zastępczy.

Nie wiadomo na razie co było przyczyną wypadku. Policjanci będący na miejscu zdarzenia przypuszczają, że albo kierujący tirem nie zachował bezpiecznej odległości albo zawiodły hamulce i kierowca tira nie opanował ciężarówki.

foto Archiwum RMF FM

15;55