Włoch z amerykańskim paszportem chce zostać prezydentem Stanów Zjednoczonych. Marco Contini urodził się w USA i zamierza udowodnić, że w państwie słynącym z wolności i demokracji każdy może kandydować na najwyższy urząd.

Marco Contini, dziennikarz gazety „Il Reformista” postanowił wykorzystać swój amerykański paszport i rzucić wyzwanie prezydentowi Bushowi w nadchodzących wyborach. Chce udowodnić, że wszyscy mają równe prawa i każdy urodzony na amerykańskiej ziemi może być kandydatem do Białego Domu.

Contini chce też zawodowo wykorzystać kampanię wyborczą – opisać ją od wewnątrz i w sposób niestandardowy. W pierwszych udzielonych wywiadach, deklaruje się jako człowiek lewicy, przeciwko karze śmierci i za wzmocnieniem związków z Europą. Prawdopodobnie ze względu na koszty, jego kampania zakończy się na wczesnym etapie. Kandydat nie wie też, czy uzbiera wystarczającą liczbę podpisów.

Contini krytykuje amerykański system wyborczy i wspominając ostatnie wybory obawia się, że przez zawiłość tego systemu może jeszcze zostać wybrany.

06:20