W Warszawie i na Mazowszu ubywa milionerów. W zeszłym roku liczba osób, które przez cały rok zarobiły przynajmniej milion zmniejszyła się o 629 osób.

Na świecie jest coraz więcej milionerów, a w Polsce coraz mniej. W stosunku do ubiegłego roku ich liczba spadła w naszym kraju o prawie jedną piątą. Ekonomiści tłumaczą, że wszystko to wina kryzysu, który do Polski dotarł z opóźnieniem i dopiero w zeszłym roku przełożył się na sytuację... czytaj więcej

W Warszawie mieszka teraz 1532 milionerów - tak wynika z najnowszych wyliczeń Izby Skarbowej w Warszawie. To znacznie mniej niż rok wcześniej, kiedy sześć zer do swojego konta dopisało 2161 osób. Najbogatsze dzielnice, czyli te w których mieszka najwięcej milionerów to Ursynów, Wilanów, Mokotów - wylicza Mirosław Kucharczyk z Izby Skarbowej.

Na Ursynowie i w Wilanowie mieszka łącznie 255 milionerów, a na Mokotowie - 247. Najmniej milionerów, bo tylko 56 mieszka na Woli.

Natomiast w całym województwie mazowieckim w minionym roku liczba milionerów sięgnęła 2799. Dla porównania, rok temu było to 3350. To więc także nieco mniej niż przed rokiem. Niektórzy bogacze stracili przez kryzys inni po prostu zaczęli nielegalnie ukrywać swoje dochody.