Urzędnicy podpowiedzą dziś, jak wypełnić PIT

Sobota, 5 kwietnia 2014 (08:27)

Od godz. 9 do 13 będą dziś czynne urzędy skarbowe w całym kraju. Dni Otwarte organizowane są w ramach ogólnopolskiej akcji Szybki PIT, która ma na celu pomoc podatnikom w dokonaniu rocznego rozliczenia.

Akcja - jak uzasadnia Ministerstwo Finansów - skierowana jest do tych wszystkich, którzy nie mają możliwości odwiedzenia urzędu skarbowego w godzinach jego pracy w dni robocze. Podatnicy, którzy przyjdą dziś do swoich urzędów będą mogli uzyskać informacje dotyczące rocznego rozliczenia podatku dochodowego za 2013 rok, dowiedzieć się jakie są zasady korzystania z ulg i odliczeń podatkowych, jak również złożyć zeznanie.

W salach obsługi podatnika uruchomione zostaną specjalne stanowiska komputerowe, na których można będzie wypełnić i wysłać PIT przez internet. Aby rozliczyć zeznanie roczne, wystarczy zabrać dokumenty świadczące o uzyskanych przez nas dochodach, a jeśli chcemy skorzystać z ulg to również potwierdzenie dokonania wydatków, które chcemy odliczyć.

W akcji nie biorą udziału jedynie wyspecjalizowane urzędy skarbowe. W 2013 roku w Dniu Otwartym urzędów skarbowych wzięło udział ponad 50 tys. osób. 

Tu znajdziesz szczegóły akcji.

(mpw)

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport: Podatki 2014