Taksówka przez SMS

Czwartek, 10 października 2002 (19:45)

Życzenia urodzinowe wysyłane przez SMS, pozdrowienia z wakacji czy zwyczajowe pytanie: "Co słychać?" - to nikogo już nie dziwi. Coraz częściej korzystamy z klawiatury naszego telefonu komórkowego, aby wysłać tekst i załatwić różne sprawy. Teraz SMS może posłużyć do wezwania taksówki. W Poznaniu ruszył właśnie pierwszy w Polsce zintegrowany system „taxi-sms”.

Dla miłośników komórek nie ma w tym nic trudnego. Wpisujemy tekst o treści „taxi poznań dworzec pkp”, jeśli tam akurat się znajdujemy i wysyłamy pod numer 7101. Za chwilę otrzymujemy potwierdzenie. To bardzo wygodne, gdy jesteśmy w miejscu bardzo głośnym (np. w dyskotece) lub bardzo cichym (np. w bibliotece).

W SMS-ie można napisać też, za ile minut lub godzin chcemy skorzystać z taksówki. Taksówkarze są przekonani, że pomysł chwyci: Jest u nas pokolenie, które ma aż kciuki zgrubiałe od SMS-ów. Wierzymy, że ta grupa jest duża. I to właśnie pod nich jest przygotowana ta usługa.

Firma, która opracowała cały projekt, zaczęła od Poznania. W kolejnych miesiącach z systemu „taxi-sms” będą mogły skorzystać mieszkańcy Warszawy, Krakowa i Wrocławia.

Foto: Archiwum RMF

19:45

Artykuł pochodzi z kategorii: Ekonomia

-