Śledztwo w sprawie koncesji dla Netii Mazowsze

Warszawska prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie domniemanego przekroczenia uprawnień przez byłego ministra łączności Macieja Srebro, w związku z przyznaniem firmie Netia Mazowsze, koncesji na usługi telekomunikacyjne w Warszawie. "Były minister wbrew założeniom i strategii przyjętej przez Radę Ministrów, po przyznaniu koncesji firmie El-Net, przyznał drugą koncesję firmie Netia Mazowsze" - powiedziała sieci RMF Julita Sobczyk, rzecznik warszawskiej prokuratury:

Rzeczniczka warszawskiej prokuratury przypomina o strategii rządu zakładającej, że w stolicy oprócz Telekomunikacji Polskiej powinien działać jeden operator. Tym samym, przyznając koncesję Netii, były minister działał na szkodę El-Netu. I to właśnie ta firma złożyła doniesienie o przestępstwie.

Co na to były minister? "Uważam, że to co się stało, to jest jeden wielki skandal, z którego muszą być wyciągnięte kosekwencje" - twierdzi Maciej Srebro i odpiera zarzuty prokuratury. Srebro jest zdania, że rząd dopuścił dzialalność dwóch operatorów poza TP SA. "Dlatego uważam, że to, co robi prokuratura, to jest albo nieuctwo, niesprawdzenie podstawowych faktów, albo jakaś gra, której ja nie rozumiem" - dodał były minister. Według niego, El-Net, składając doniesienie do prokuratury, chce wywrzeć presję na obecnego szefa resortu, aby ten nie podpisywał koncesji dla Netii.

Wiadomości RMF FM 2:45