Praca na Wyspach jako au pair

Wtorek, 24 grudnia 2002 (07:10)

Wielka Brytania zaprasza młode Polki i Polaków, którzy chcą pracować na Wyspach jako au pair, czyli głównie opiekunki i opiekunowie do dzieci. Z oferty władz brytyjskich mogą skorzystać także obywatele Litwy, Łotwy, Estonii, Bułgarii i Rumunii.

Praca na zasadzie au pair jest obwarowana konkretnymi wymogami. Mogą ją wykonywać kobiety i mężczyźni, bez względu na wiek. Głównym kryterium jest zainteresowanie współpracą obu stron. Osoba, która rozpoczyna pracę jako au pair, zamieszkuje u swojego pracodawcy na zasadzie nowego członka rodziny: ma zapewnione zakwaterowanie i wyżywienie, oraz kieszonkowe w wysokości ok. 40 funtów tygodniowo.

Jeżeli jesteście zainteresowani wyjazdem w charakterze „opera” lub „operki” to oferty takich wyjazdów znajdziecie w Internecie: www.aupair.pl. Ogłoszenia tego typu drukuje też prasa.

Welcome to Great Britain - rzekł wczoraj Tony Blair do Polaków marzących o pracy na Wyspach Brytyjskich. Brytyjski premier zapowiedział, że jego kraj otworzy rynek pracy dla Polaków z dniem wejścia do Unii Europejskiej. Przypomnijmy: od maja 2004 roku Polacy będą mogli ruszyć na legalne saksy... czytaj więcej

Krakowski reporter RMF, Grzegorz Nowosielski zadzwonił do jednego z biur, które specjalizuje się w pośrednictwie pracy w charakterze au pair. Posłuchaj relacji:

Foto: Archwium RMF

07:10

Artykuł pochodzi z kategorii: Ekonomia

-