Mamy pierwsze medale na Zimowej Uniwersjadzie 2001. Złoty medal w konkursie skoków narciarskich na średniej Krokwi w Zakopanem zdobył Łukasz Kruczek z AWF Katowice.

W drugiej serii Kruczek skoczył na odległość 92,5 metra, uzyskując najlepszy rezultat dnia. Skoki na średniej Krokwi . Tym samym wyprzedził on dobrze spisujących się zawodników Fińskich. „Widać, że ostani rok, mimo, że trenowałem poza kadrą nie był stracony. Udało mi się po raz trzeci obronić pozycję mistrza, dobrze skoczyć, a przede wszystkim psychicznie wytrzymać.” To jednak nie koniec medalowych rewelacji. W Szczawnicy, na stoku Palenicy, brązowy medal w zawodach snowboardowych wywalczyła Klaudyna Mikołajczyk - studentka architektury z Krakowa. Był to pierwszy na Uniwersjadzie medal dla Polski. Klaudyna Mikołajczyk zdobyła trzecie miejsce w  tak zwanym bordercrossie. Takimi rewelacjami zakończył się pierwszy dzień rozdawania medali w tegorocznej Uniwersjadzie.Impreza trwa do 17 lutego , na pewno więc nie zabraknie dalszych sukcesów polskich zawodników. Podczas dzisiejszego konkursu atmosfera panowała bardzo gorąca.