Nie będzie podwyżek cen prądu od nowego roku

Czwartek, 12 grudnia 2013 (12:59)

Po 1 stycznia 2014 nie zapłacimy więcej za prąd - dowiedział się dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda. Urząd Regulacji Energetyki przekonał producentów energii i dostawców prądu do zamrożenia, a nawet obniżenia cen. Przypomnijmy, że na początku niektóre firmy chciały nam zafundować podwyżki.

Z informacji RMF FM wynika, że spokój mamy co najmniej do 2015 roku. Nowe taryfy za prąd mają bowiem zostać zatwierdzone na cały przyszły rok.

W tej chwili Urząd Regulacji Energetyki kończy rozmowy z koncernami energetycznymi. Ceny energii - jak ustalił nasz dziennikarz - mają spaść średnio o 6 procent. Tylko jeden zakład chce utrzymać obecną stawkę; nie chce obniżyć cen. Taryfy mają zostać zatwierdzone w poniedziałek.

Pamiętać jednak należy, że choć ceny za prąd spadną, to równocześnie wzrosną stawki za dystrybucję. Połączenie tych dwóch rzeczy sprawi, że dla nas - klientów - na rachunkach nic od nowego roku się nie zmieni. Niewielkie obniżki będzie można jedynie odczuć w przypadku dużego zużycia energii.

Artykuł pochodzi z kategorii: Ekonomia

Krzysztof Berenda