1365 śląskich podatników zarobiło w zeszłym roku co najmniej milion złotych - takie dane wynikają z ich zeznań podatkowych. Łącznie wzbogacili się o 3,2 mld zł. Blisko 90 procent śląskich milionerów prowadzi własną działalność gospodarczą.

Według kanclerza katowickiej loży Business Centre Club, najwięcej można zarobić w przemyśle i w coraz szybciej rozwijających się nowych technologiach. A zdaniem jednego z doradców finansowych, założenie firmy, to najkrótsza droga do zarobienia pierwszego miliona. Trzeba jednak mieć dobry pomysł i sporo szczęścia: Małymi krokami rozwijać swój biznes na zasadzie dobrego podejścia do klienta, żeby nam zaufał. Ciężka praca, mozolna - trzeba się poświęcić.

A gdy już zarobimy spore pieniądze, można je zainwestować na przykład na giełdzie. W ten sposób w ubiegłym roku co najmniej milion zarobiło na Śląsku blisko 200 osób. Z kolei 20 Ślązaków zarobiło milion na umowie o pracę. Ci szczęśliwcy to jednak menedżerowie zagranicznych firm, które zainwestowały na południu Polski.