Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna chce w przyszłym roku zwiększyć promocję w Niemczech. Łódź liczy przede wszystkim na inwestorów z branży agd i motoryzacyjnej.

To jest dla nas bardzo dobry rynek. Inwestycji niemieckich w Strefie jest już bardzo dużo i co najważniejsze, niemieccy inwestorzy mówią bardzo dobrze o nas. Powinniśmy to wykorzystać, żeby przyciągnąć nowe inwestycje do Polski. Nie ukrywam, że będziemy kładli nacisk na branże agd, która już się bardzo dobrze rozwija w Strefie, ale może też na branżę motoryzacyjną - powiedział prezes ŁSSE Tomasz Sadzyński.

Ważnym partnerem dla rozwoju łódzkiej Strefy są także Chiny. Do tej pory zezwolenie na działalność otrzymał jeden chiński inwestor - Yuncheng Poland, który do końca 2013 roku ma wybudować w Konstantynowie Łódzkim nowoczesną fabrykę cylindrów.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna powstała w 1997 roku. Ma działać co najmniej do 2020 roku. Obejmuje ponad 1276 ha; składa się z 44 podstref w trzech województwach: łódzkim, mazowieckim i wielkopolskim. Swoje siedziby ma tam prawie 150 zakładów i firm.