Hydrobudowa rezygnuje z kolejnej ważnej inwestycji - donosi reporter RMF FM Adam Górczewski. Syndyk firmy ogłosił, że pracownicy schodzą z budowy Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego w Poznaniu.

Centrum miało być gotowe na Euro 2012, a stanie się to dopiero rok po piłkarskich mistrzostwach. Taki jest aktualny termin, ale ma szansę być dotrzymany przy założeniu, że druga z firm prowadzących tę inwestycję przejmie rolę jedynego głównego wykonawcy. Ta kwestia ma się wyjaśnić w najbliższych dniach.

Multimedialne muzeum ma w nowoczesny sposób przedstawić początki Ostrowa Tumskiego, czyli miejsca, gdzie rodziła się polska państwowość. Cała inwestycja pochłonie ponad sto milionów złotych.

Hydrobudowa znika z rynku

Hydrobudowa to jedna z największych polskich firm budowlanych. Należy do grupy PBG. Na początku czerwca trzy należące do grupy spółki: PBG, Hydrobudowa i Aprivia podjęły uchwały o złożeniu wniosków o ogłoszenie upadłości układowej. Na początku sierpnia rzecznik prasowy Hydrobudowy informował, że spółka prowadzi z głównymi wierzycielami rozmowy na temat finansowania bieżącej działalności, ale widzi rosnące ryzyko upadłości likwidacyjnej.

Koniec działalności Hydrobudowa ogłosiła 10 września. Wtedy to do sądu w Poznaniu wpłynął wniosek o zmianę trybu upadłości z układowej na likwidacyjną, co oznacza, że firma, która wybudowała m.in. Stadion Narodowy, całkowicie zniknie z rynku.

W ostatnich miesiącach spółka straciła kilka ważnych kontraktów, m.in. na budowie gazoportu w Świnoujściu i na autostradzie A4 z Tarnowa do Dębicy.