Jak zarobić 4 tysiące złotych w niecałe trzy tygodnie? Trzeba mieć długą, białą brodę i dobrze dogadywać się… z reniferami. Mimo że do Bożego Narodzenia jeszcze trochę czasu, centra handlowe już szukają kandydatów na Świętych Mikołajów.

Jedna z galerii w bydgoskim Fordonie ogłosiła już casting na Mikołaja. Główne wymagania to co najmniej 50 lat na karku, dyspozycyjność od 6 do 24 grudnia oraz dobry kontakt z dziećmi. Potencjalny Święty musi też zaświadczyć o swojej niekaralności, a także być pozbawiony nałogów.

Jaki jeszcze powinien być? Zapytaliśmy mieszkańców Torunia. Powinien mieć w sobie to coś, takie bijące dobro - powiedziała nam jedna z mieszkanek.  Okrąglutki, z jowialnym uśmiechem - dodaje inna - i okazały, żeby miał siłę dźwigać prezenty.

Na liście wymagań na stanowisko Świętego Mikołaja znajdziemy też np. poczucie humoru, które przypadnie dzieciom do gustu. Mile widziane są również... referencje od wnuków.

Poza oczywistą satysfakcją płynącą z wcielania się w rolę Mikołaja, można liczyć też na sporą pensję - 4 tysiące złotych za 18 dni pracy.