20 tysięcy chętnych na akcje PKP Cargo

Wtorek, 22 października 2013 (17:30)

​20 tysięcy inwestorów indywidualnych zapisało się na akcje PKP Cargo - tym samym udało się sprzedać wszystkie akcje. Do wczoraj można było składać zamówienia na zakup akcji tej kolejowej spółki.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że zgłosiło się około 20 tysięcy inwestorów indywidualnych, którzy zapisali się na ponad 5 milionów akcji - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Berenda. Spółka nie komentuje tych doniesień.

Osoby, które zapisały się na maksymalną liczbę 500 akcji muszą szykować się na redukcję ich zamówień, czyli dostaną nie 500 akcji, a znacznie mniej - to jeszcze jest do ustalenia.

Tak samo do ustalenia jest ostateczna cena akcji spółki. Zamówienia były przyjmowane po cenie maksymalnej 74 złote za akcję - ta cena zostanie jednak obniżona. Jak poinformowała dziś agencja Reuters, to może być cena 68 złotych.

Dla inwestorów to dobra wiadomość. Wynika z tego, że osoby, które zaryzykowały i postanowiły zapisać się na akcje PKP Cargo mogą spodziewać się zysku.

Spółka najprawdopodobniej zadebiutuje na warszawskiej giełdzie w przyszłą środę, czyli 30 października - tak chce prezes PKP Jakub Karnowski.

Artykuł pochodzi z kategorii: Ekonomia

Krzysztof Berenda