Frank Sinatra przegrywa z Monty Pythonami. Piosenka z filmu "Żywot Briana" stała się najczęściej granym utworem podczas pogrzebów w Wielkiej Brytanii. Zmian na szczycie tego osobliwego rankingu, prowadzonego przez jeden z największych brytyjskich zakładów pogrzebowych, nie zanotowano przez ostatnie 12 lat.

Obrazoburczy tekst Monty Pythonów może nie przypaść wszystkim do gustu. Jego bohaterowie żartują bowiem ze śmierci, wisząc na krzyżach. Ale piosenka brytyjskich komików wyprzedziła w pogrzebowym rankingu "My Way" Franka Sinatry. Artysta podsumowuje w niej własne życie, ciesząc się ze słusznie podjętych wyborów.

Obdarzeni poczuciem humoru Brytyjczycy często zamiast kościelnych pieśni wybierają świeckie utwory które towarzyszą rodzinie i zmarłemu w jego ostatniej drodze. Do najpopularniejszych artystów, których muzyka odtwarzana jest w krematoriach, należą również grupa Queen i Robbie Williams. Natomiast najczęściej graną w tych okolicznościach muzyką filmową są kompozycje Johna Williamsa z "Gwiezdnych Wojen".

Największe hity pogrzebowej listy przebojów: