Szwedzki piłkarz Zlatan Ibrahimovic po raz kolejny został doceniony w ojczyźnie w oryginalny sposób. Pod koniec marca do sprzedaży trafią znaczki pocztowe z wizerunkiem napastnika Paris Saint Germain. "To ogromny zaszczyt. Sam dostaję głównie rachunki i rzadko kiedy można na nich zobaczyć piękne znaczki. Może teraz się to zmieni" - żartował Ibrahimovic w oświadczeniu opublikowanym przez szwedzką pocztę.

Właściciel restauracji we Francji postanowił w niecodzienny sposób uhonorować szwedzkiego piłkarza Paris St Germain Zlatana Ibrahimovica. Nazwał jego imieniem… danie. 600-gramowy burger "Le Zlatan" będzie kosztował niecałe 30 euro. czytaj więcej

W planach jest wydanie pięciu rodzajów znaczków z napisem "Zlatan", które będą dostępne od 27 marca.

Słynącego z pięknych bramek, zdobywanych nieraz w nietypowy sposób, Ibrahimovica doceniono w Szwecji także przez wprowadzenie do oficjalnego słownika czasownika pochodzącego od jego imienia. "Zlatanera" oznacza "dominować".

32-letni piłkarz nie jest pierwszym szwedzkim sportowcem, który został wyróżniony przez umieszczenie jego wizerunku na znaczkach pocztowych. Wcześniej szwedzcy filateliści mogli nabyć podobne pamiątki z czterema hokeistami oraz tenisistą stołowym Janem-Ove Waldnerem.

Z kolei poczta w San Marino zadbała kilka lat temu o znaczki z kierowcami Formuły 1, m.in. siedmiokrotnym mistrzem świata Niemcem Michaelem Schumacherem i Austriakiem Nikim Laudą. W Polsce na znaczkach pojawiły się zaś wizerunki stadionów, na których rozgrywane były mecze Euro 2012.

(edbie)