Wakacje w okresie letnim są dla większości z nas oczywistością i koniecznością. Chętnie wyjeżdżamy na wypoczynek w ciepłe kraje lub pakujemy walizki nad polskie Morze Bałtyckie czy w nasze polskie góry. Natomiast wypoczynek w okresie zimowym, a już szczególnie aktywny urlop narciarski nie dla każdego wydaje się atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu. Nic bardziej mylnego. Urlop narciarski ma mnóstwo zalet i warto zainwestować swój czas oraz pieniądze, aby poszusować na górskich stokach w Polsce czy za granicą.

Zima to specyficzny okres w trakcie roku. Przez jednych znienawidzona pora mrozu i zimna, a przez drugich uwielbiany czas białego szaleństwa na śniegu. Skorzystanie z narciarskiego urlopu z pewnością pokaże wspaniałe uroki zimy i sprawi, że osoby do tej pory sceptycznie do zimy nastawione, będą czekały właśnie na tą porę roku.

Malownicze, zimowe krajobrazy górskie przyniosą ukojenie i oderwanie od problemów codziennego dnia. Dodatkowo, wypoczynek zimowy, to przede wszystkim aktywie spędzony czas. Szusując na stoku, spalamy średnio 3000 kalorii, ćwiczymy mięśnie ramion, ud i biodra oraz pracujemy nad koordynacją ruchową. Co więcej wzmacniamy naszą postawę oraz kręgosłup. Spędzając czas na zewnątrz, dotleniamy nasze ciało, a wprowadzając je w ruch, poprawiamy ogólne krążenie w naszym organizmie.

Sport zimową porą hartuje nas, co pozwala uniknąć kolejnych przeziębień, gryp i innych chorób typowych dla tego okresu. Regularny trening na nartach kształtuje naszą sylwetkę i zmienia proporcje ciała. Bilans tkanki tłuszczowej w stosunku do tkanki mięśniowej się zmniejsza. Wysmuklamy nasze ciało nie czując zmęczenia, jak podczas katorżniczego treningu pod okiem trenera personalnego, na siłowni.

Również nasza cera nabiera blasku i kolorytu, ponieważ dostaje dawkę witaminy D. Szczególnie w mroźny, słoneczny dzień, kiedy promienie słońca odbijają się od białego puchu, korzystanie z nart powinno odbywać się ze zwróceniem uwagi na krem do twarzy z wysokim filtrem i odpowiednie okulary przeciwsłoneczne.

Mając na uwadze obecny, zwykle siedzący tryb życia, urlop narciarski wydaje się być rozwiązaniem idealnym dla poprawy naszego zdrowia.

Urlop narciarski to także świetny sposób na rodzinne spędzenie czasu. Narty nie mają zarówno ograniczenia wiekowego jak i ograniczenia płci. Co za tym idzie, na stok wybierzemy się z całą rodziną. Wspólna aktywność i pasja zbliża członków rodziny do siebie i zacieśnia ich relacje. Bardziej doświadczeni narciarze mogą swoim doświadczeniem podzielić się z młodszymi adeptami narciarstwa, co na pewno wpłynie pozytywnie na stosunki w rodzinie.

Wypoczynek z nartami to również świetna okazja do nawiązania nowych znajomości. Można skorzystać z grupowego wyjazdu na obóz narciarski, tak zwaną szkółkę narciarską lub na miejscu przystąpić do grupowych lekcji jazdy na nartach. Zainteresowania łączą ludzi, więc z pewnością taki wyjazd zaowocuje powiększeniem listy kontaktów o pasjonatów sportów zimowych.

Będąc na urlopie narciarskim, mamy niebywałą okazję, aby nie tylko skorzystać z szusowania na nartach, ale też spróbować innych zimowych aktywności. Zwiększamy tym samym naszą wydolność oraz zdobywamy nowe umiejętności.

Warto pamiętać, że równie ważny jest czas spędzony poza stokiem, czyli zwiedzanie górskich wiosek, odkrywanie nowych miejsc i degustowanie lokalnych, zimowych przysmaków.

Jeśli jeszcze nie posiadasz sprzętu narciarskiego oraz odpowiedniego stroju, niczym się nie martw. Wszystko dostępne jest na miejscu w opcji kupienia lub wypożyczenia. Jeśli raz spróbujesz, zakochasz się w radości z jazdy i poczucia wolności w górach.