Nie sposób zaprzeczyć temu, że zdrowie jest bezcenne. Dotyczy to również szybkiego dostępu do usług medycznych i kontaktu z lekarzem specjalistą. Pandemia uświadomiła wielu osobom, jak ważne jest dbanie o siebie i swoje samopoczucie.

Sama świadomość, że w każdej chwili, bez konieczności wychodzenia z domu i czekania w kolejce w przychodni można skonsultować się z lekarzem, jest dla wielu osób uspokajająca, a pierwsze objawy chorobowe nie są powodem tak dużego stresu, jak wtedy, gdy trzeba skorzystać z usług w ramach NFZ.

Oferująca pożyczki online Aasa Polska wychodzi naprzeciw potrzebom swoich klientów i proponuje im we współpracy z JP Medica Pakiet Medyczny. Specjalnie przygotowany dla klientów Aasa Pakiet Medyczny obejmuje telefoniczne i internetowe porady lekarskie, wystawianie e-recept, e-skierowań i e-zwolnień oraz badania laboratoryjne.

Czym jest Pakiet? Ile kosztuje? Z jakich usług można w jego ramach skorzystać i dlaczego warto to zrobić?

Czym jest Pakiet Medyczny?

Pakiet Medyczny to szereg usług, które niezależnie od miejsca pobytu pozwolą Ci zadbać o swoje zdrowie. Są to teleporady i konsultacje online z szeregiem specjalistów z różnych dziedzin medycyny. Niezależnie od tego, czy gorączkujesz, masz zatrucie pokarmowe na wakacjach w Egipcie, pilnie potrzebujesz recepty, a może po prostu chcesz skonsultować wyniki badań, możesz to zrobić za pomocą telefonu lub komputera podłączonego do internetu.

Nic więcej Ci nie potrzeba, aby uzyskać poradę lekarską zdalnie i bez kolejek.

Rodzaje świadczonych usług

W ramach Pakietu Medycznego można skorzystać z:

  • konsultacji lekarskiej przez telefon oraz przez internet ze specjalistami z następujących dziedzin: internista, pediatra, ortopeda, kardiolog, ginekolog, dermatolog, psychiatra, alergolog, neurolog, gastrolog, lekarz rodzinny i diabetolog,
  • oceny badań: hematologicznego, biochemicznego i immunochemicznego, kału, moczu, układu krzepnięcia oraz EKG,
  • badań podstawowych w placówkach medycznych: OB, morfologia krwi, glukoza, cholesterol, ALT, kreatynina, CRP i TSH.

Warto także pamiętać, że podczas wszystkich konsultacji telefonicznych i online jest możliwość uzyskania e-recepty, która pozwoli od razu wykupić potrzebne leki, e-zwolnienia i e-skierowania, które pomoże w dalszej diagnostyce.

Jak to działa?

Wiesz już, z jakich usług możesz skorzystać w ramach Pakietu Medycznego. Teraz czas dowiedzieć się, jak to zrobić! 

     1. Zaczynasz mieć objawy chorobowe, które chcesz skonsultować z lekarzem.

     2. Dzwonisz na infolinię JP Medica albo logujesz się na platformę JP Medica na stronie internetowej. Konsultant połączy się z Tobą, zweryfikuje Twoje potrzeby i umówi Cię na konsultację telefoniczną lub online z odpowiednim specjalistą.

    3. Przez telefon albo poprzez platformę w umówionym terminie łączysz się ze zweryfikowanym przez JP Medica lekarzem.

    4. W zależności od tego, czego potrzebujesz, lekarz przeprowadzi wywiad, udzieli Ci porady, wypisze e-receptę, e-zwolnienie czy e-skierowanie. Nic nie musisz notować, diagnoza zostanie spisana przez lekarza i będzie dla Ciebie dostępna na Platformie dla pacjenta.

Skorzystanie z pomocy medycznej jest naprawdę szybkie, proste i wygodne. Nie musisz ruszać się z domu, aby skonsultować niepokojące objawy, czy umówić się na badanie. Konsultant odbierze Twój telefon, więc nie ma mowy o niekończącym się oczekiwaniu na infolinii, jak ma to często miejsce w ramach usług świadczonych na NFZ.

Zalety Pakietu Medycznego

Posiadanie Pakietu Medycznego zaoszczędzi Ci sporo czasu i nerwów. Naprawdę uspokajająca jest świadomość, że w każdej chwili możesz liczyć na konsultację medyczną. Nie musisz czekać w kolejce, a rozmowę z lekarzem możesz odbyć w każdym miejscu na świecie, gdzie tylko będzie dostęp do internetu.

Pakiet Medyczny - kto może z niego skorzystać?

Aby podpisać umowę o Pakiet Medyczny, trzeba:

  • mieć pożyczkę w Aasa Polska,
  • być obywatelem Polski i mieszkać na terenie kraju w momencie składania wniosku o pożyczkę,
  • złożyć wymagane oświadczenia umożliwiające skorzystanie z Pakietu Medycznego.

Życzymy dużo zdrowia!