Kończący się tydzień obfitował w wydarzenia. I te zastanawiające, i te budzące największe oburzenie, ale i te dające radość i pozytywne emocje. Zapraszam Was do wyboru najważniejszego. Przedstawiam moje propozycje. Wynik Waszego rankingu poznacie o 9:00 w niedzielę. Wtedy właśnie zacznie się tygodnik RMF FM "Tydzień W Tydzień".

Szukanie podejrzanego alkoholu z Czech

Kilkaset tysięcy butelek podejrzanych trunków znaleziono dotąd w Polsce. Kolejne dni przyniosą odpowiedź na najważniejsze pytanie: czy jest w nich trujący metanol. Polska dysponuje już numerami banderol, które zginęły czeskim służbom celnym. Sami też możecie sprawdzić, czy taki alkohol kupiliście. Czechy zaś zakazały eksportu wszelkich napojów zawierających ponad 20 procent alkoholu. Wyprzedziły zresztą w ten sposób bardzo prawdopodobną decyzję Unii Europejskiej o zakazie importu.

Ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej

Dramat przeżywa rodzina Anny Walentynowicz - legendarnej działaczki "Solidarności". Jej syn i wnuk kategorycznie wykluczyli, by wydobyte z gdańskiego, rodzinnego grobu ciało należało do ich bliskiej osoby. Potem musieli uczestniczyć w autopsji drugiego - wyjętego z grobu w Warszawie. W tym przypadku też nie mają pewności. Pojawiają się głosy, że konieczna będzie ekshumacja wszystkich ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 r.

Rodzina zastępcza z Pucka osadzona w areszcie

Ta poruszająca nas wszystkich sprawa ma konsekwencje sięgające dużo dalej niż ta dysfunkcyjna rodzina. Bo rodzi pytanie: jak dzieciom już raz skrzywdzonym przez los, przez ludzi, wybrać rodziców zastępczych

? Takich, którzy nie będą nękać maluchów. Jak stworzyć rodzinę, w której "wychowanie" nie będzie się kończyło tak dramatycznie, jak w Pucku - śmiercią dwojga dzieci.

Start piłkarskiej Ligi Mistrzów

Po letniej przerwie ruszyły rozgrywki. Sensacją pierwszego tygodnia okazały się występy klubów, o których dotąd słyszeli tylko najbardziej zawzięci kibice. Bate Borysów z Białorusi, Cluj z Rumunii wygrywały z francuskim Lille i portugalską Bragą. Oprócz tego w pamięci zapisze się bramka Roberta Lewandowskiego dla Borussii Dortmund. Zwycięska, strzelona w 87. minucie.

Koncert Coldplay w Warszawie

Wydarzenie, na które czekały tysiące wielbicieli brytyjskiej grupy. To ci, którzy mówią, że koncert Matki Popu - Madonny - wcale nie był w tym roku największym masowym wydarzeniem muzycznym. Nagradzany Grammy kwartet, który sprzedał kilkadziesiąt milionów płyt, nie dał widzom wytchnienia. Od początku w ruchu były wszystkie urządzenia sceniczne przywiezione na Stadion Narodowy. Dodatkową atrakcją były rozdawane przy wejściu opaski na rękę. Zdalnie sterowane rozbłyskiwały w rytm muzyki tworząc z płyty stadionu i trybun dodatkowy, wielobarwny ekran.