Tegoroczne finały światowych mistrzostw popularnej gry "World of Tanks" odbędą się w Polsce. W kwietniu 12 najlepszych drużyn z całego świata po raz kolejny przyjedzie do Warszawy rywalizować o tytuł mistrzowski.

12 najlepszych drużyn z całego świata przyjedzie do stolicy, aby na żywo wyłonić mistrzów świata w "World of Tanks". Wydarzenie będzie miało miejsce 25-26 kwietnia w warszawskiej hali Expo. Bardzo się cieszę, że Warszawa już po raz drugi gościć będzie najlepszych zawodników gry World of Tanks - powiedział wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski. Decydujące zmagania najlepszych graczy tej jednej z najpopularniejszych e-sportowych gier na świecie, zgromadziły w ubiegłym roku tłumy kibiców, mam nadzieję, że i teraz będzie podobnie - dodał.

Wraz ze startem regionalnych kwalifikacji do turnieju głównego, przedstawione zostały nowe zasady rywalizacji zmierzające do poprawy dynamiki rozgrywki, m.in. wyeliminowano remisy, dzięki czemu zwycięski zespół wygra całą pulę.

O co w tym chodzi?

Liga Wargaming.net jest światową organizacją e-sportową założoną w 2013 roku z inicjatywy graczy. Rywalizacja odbywa się w popularnej grze "World of Tanks" przez cały rok. W turniejach na różnym poziomie biorą udział zarówno profesjonalni e-sportowcy, jak również gracze okazjonalni. W zeszłym roku liga Wargaming.net w "World of Tanks" zachęciła do rywalizacji ponad 200 tys. zawodowych graczy z całego świata. W jej ramach zorganizowano już ponad 1000 turniejów.

Wargaming to założona w 1998 roku firma produkująca gry, jeden z liderów rynku free-to-play MMO. Do tej pory stworzyła i wydała ponad 15 tytułów. Obecnie koncentruje się na serii drużynowych wojennych gier MMO poświęconych bitwom okresu połowy XX wieku, w tym walkach czołgów w "World of Tanks", potyczkom lotniczym w "World of Warplanes" oraz morskich bataliach w "World of Warships". W 2014 roku firma wydała "World of Tanks" w wersji mobilnej na smartfony i tablety oraz edycję konsolową na Xbox 360.