Wielki sukces Zuckerberga: Co 7. mieszkaniec Ziemi ma konto na Facebooku

Czwartek, 4 października 2012 (15:27)

Mark Zuckerberg - twórca Facebooka - ma ogromny powód do radości. Najnowsze statystyki pokazują, że z jego portalu co miesiąc korzysta aż miliard użytkowników. "Pomaganie miliardowi ludzi w utrzymywaniu kontaktu ze sobą to uczucie niewiarygodne i uczące pokory. To coś, z czego jestem najbardziej dumny" - podkreśla Zuckerberg.

Liczba osób korzystających z Facebooka przekroczyła miliard dokładnie 14 września o godz. 00.45 czasu kalifornijskiego (15 września o godz. 10.45 czasu polskiego). Założyciel portalu poinformował o tym jednak dopiero teraz, oczywiście na swoim profilu. Krótko skomentował też tę sytuację. Użytkowniku, jeśli to czytasz - dziękuję, że pozwoliłeś mnie i mojemu małemu zespołowi działać dla ciebie - podkreślił. Zapewnił też wszystkich użytkowników, że będzie pracował nad ulepszeniem portalu w nadziei, że "pewnego dnia uda nam się połączyć z resztą świata".

Ujawnione przez firmę Zuckerberga statystyki są naprawdę imponujące. Pokazują, że co siódma osoba na świecie ma konto na Facebooku. Najwięcej osób łączących się z portalem mieszka w Brazylii, Indiach, Indonezji, Meksyku i Stanach Zjednoczonych.

Są młodzi, nowocześni i "Lubią to"

Z najpopularniejszego obecnie portalu społecznościowego korzystają głównie ludzie młodzi. Średnia wieku użytkowników wynosi 22 lata. 60 procent z nich wchodzi na portal za pomocą urządzeń mobilnych - tabletów, smartfonów itp.

Facebook to portal, o którego sukcesie zdecydowała w dużej mierze jego wszechstronność. To centrum multimedialne, pozwalające na oglądanie filmów, publikowanie zdjęć czy śledzenie najważniejszych informacji. Właśnie dlatego wizyta w portalu stała się nieodzownym elementem dnia dla wielu osób z całego świata. Od lutego 2009 r. użytkownicy portalu 1,13 biliona razy kliknęli kultowy już przycisk "lubię to". Od 2005 r. załadowali na swoje konta ok. 265 miliardów zdjęć. Od września 2011 r. 17 miliardów razy informowali o swoim aktualnym miejscu pobytu i 22 miliardy razy odtworzyli łącznie 62,6 mln utworów.

Artykuł pochodzi z kategorii: Ciekawostki

Maciej Nycz

RMF24-PAP