​Wczasy to dla wielu ludzi okres, kiedy nie chcą się o nic martwić, a jedynie wypoczywać i cieszyć czasem spędzonym z najbliższymi. Komfortowe wakacje zapewniają głównie biura podróży, które organizują dla swoich klientów przeloty, zakwaterowanie, wyżywienie i opiekę animatorów. Czy wobec tak szerokiej oferty biur podróży opłaca się organizować wczasy samodzielnie?

1. Zakres wycieczki organizowanej przez biuro podróży

2. Wczasy dla zapracowanych, rodzin z dziećmi i seniorów

Jedną z niewielu cech samodzielnie organizowanych wakacji, która przeważa nad wycieczkami z biura podróży, jest koszt - ten potrafi być nawet dwa razy mniejszy, jeśli podejmiemy się załatwienia wszystkich formalności we własnym zakresie. Obecnie jednak biura podróży mają bardzo duże możliwości negocjacji z hotelami i przewoźnikami na całym świecie, dlatego ceny wycieczek są czasami bardzo zbliżone do ceny wyjazdów organizowanych samodzielnie.

Zakres wycieczki organizowanej przez biuro podróży

Biuro podróży jako touroperator zajmuje się organizacją całego wyjazdu, począwszy od wyjazdu z Polski, przez transport z lotniska do hotelu, rezerwację noclegów, wyżywienie, opiekę animatora, aż po bezpieczny powrót do kraju. Wyjeżdżając na wakacje nie trzeba więc martwić się o żaden aspekt organizacyjny wyjazdu. Co więcej, za dodatkową opłatą turyści mogą wykupić ciekawe wycieczki fakultatywne po okolicznych zabytkach, a nawet do innych miast. Ceny wynegocjowane przez biuro podróży są zwykle niższe od standardowych, oferowanych turystom na miejscu. W efekcie wczasy z biura podróży są bardzo wygodne i tanie, co potwierdzają wycieczki z https://dreamtours.pl/wakacje/grecja.

Wczasy dla zapracowanych, rodzin z dziećmi i seniorów

Wczasy organizowane przez biura podróży to gratka dla tych, którzy ze względu na liczne obowiązki zawodowe i prywatne nie chcą jeszcze dodatkowo organizować samodzielnie wyjazdu. Gotowa oferta zapewnia komfort i wygodę - nie trzeba się o nic martwić i można się skupić na odpoczynku i zwiedzaniu. Tę opcję wybierają też często rodziny z dziećmi, które bardzo cenią sobie bezpieczeństwo podczas wakacji oraz możliwość korzystania z wygód przeznaczonych dla dzieci. Liczą się też zajęcia organizowane przez hotelowych animatorów - dzieci mogą zostać pod ich opieką, a rodzice w tym samym czasie korzystają z innych atrakcji, przeznaczonych dla osób dorosłych. Nie bez znaczenia, szczególnie dla seniorów, jest także fakt, że taki wyjazd nie wymaga znajomości języka obcego - biuro podróży zapewnia często przewodników mówiących po polsku.