Twój pupil uciekł w sylwestrową noc? Pomoże mu Zwierzęcy Patrol

Poniedziałek, 27 grudnia 2021 (19:49)

W sylwestrową noc na stołecznych ulicach i peryferiach Warszawy służbę będą pełniły załogi Sylwestrowego Zwierzęcego Patrolu. Ich zadaniem jest pomoc spłoszonym hukiem fajerwerków m.in. psom i kotom, które uciekły, zagubiły się lub uległy wypadkowi.

Sylwestrowa noc to bardzo trudny czas dla zwierząt domowych. Szczególnie narażone na stres są psy i koty. Zwierzęta źle reagują na huk petard i wybuchy fajerwerków, bardzo często uciekają i chowają się. Na pomoc tym, które uciekły, zagubiły się bądź uległy wypadkowi na ulice Warszawy oraz okolic, wyjadą załogi Sylwestrowego Zwierzęcego Patrolu.

Gdzie szukać pomocy?

Organizatorzy akcji ze Specjalistycznej Jednostki Ratownictwa Weterynaryjnego przypominają o tym, jak dokonuje się prawidłowego zgłoszenia interwencji.

Do dyspozycji są dwa numery telefonów: 666 333 525, pod którym przez całą noc będą dyżurować pracownicy ze Specjalistycznej Jednostki Ratownictwa Weterynaryjnego oraz 986 - numer Eko-Patrolu Straży Miejskiej.

W zgłoszeniu należy dokładnie przedstawić zaistniałą sytuację podając jak najwięcej danych, takich jak: województwo, powiat, gmina, miasto, nazwa ulicy, na której miało miejsce zdarzenie, numer najbliższego budynku lub opisać miejsce w sposób umożliwiający szybkie jego zlokalizowanie. Trzeba też podać swoje dane, aby ratownicy mogli skontaktować się ze zgłaszającym w przypadku takiej konieczności.

Gdy zgłoszenie zostanie przyjęte, na miejsce wysyłana jest załoga interwencyjna, która zaopiekuje się zwierzęciem i udzieli pierwszej pomocy przedweterynaryjnej. Gdy zwierzę ma czipa, właściciel zostanie poinformowany o znalezieniu. W przypadku braku czipa, patrol odwiezie pupila do schroniska.

Korzystaj z naszej pomocy odpowiedzialnie! Gdy wpływa do nas zgłoszenie, które jest żartem, w tym samym czasie ktoś naprawdę może potrzebować pomocy - apeluje Specjalistyczna Jednostka Ratownictwa Weterynaryjnego.

Artykuł pochodzi z kategorii: Ciekawostki

Justyna Lasota-Krawczyk