Technologia coraz śmielej wchodzi do naszej garderoby. Oprócz niebrudzących się spodni mamy już m.in. sukienki sterowane telefonem. Zobaczcie gadżety, które idealnie nadają się na mroźne, zimowe dni.

Jedna z firm zaprojektowała spodnie jeansowe, które możemy nosić kilka tygodni. Na pewno przez ten czas się nie pobrudzą, ponieważ plamy się od nich dosłownie odbijają. Jeansy są uszyte z denimu i niestety są bardzo ciężkie. Dzięki wszytym mikrokapsułkom spodnie można odświeżyć pocierając materiał. Na razie do dyspozycji klientów jest zapach malinowy, ale producenci już myślą o wprowadzeniu kolejnych. Zastanawialiście się kiedyś, czy można zmieniać wygląd sukienki, albo koszuli, którą mamy na sobie? Można, jedna z firm wykorzystała do tego diody i specjalną aplikację. Odzież zmienia się np. w zależności od pogody.

A co nauka proponuje na 20 stopniowe mrozy, które tej nocy pojawią się w północno-wschodniej Polsce? Na przykład całą gamę podgrzewanych ubrań. Mamy na rynku już m.in. kurtki, rękawice, a nawet buty. Każde do utrzymywania ciepła potrzebują prądu, który jest dostarczany z wymiennych baterii albo akumulatorów. Nie jest to tani wydatek. Za kurtkę zapłacimy od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych, jednak zaskoczyć może czas ogrzewania - nawet do 10 godzin.

Warto dodać, że prawie każdą część naszej garderoby możemy już podłączyć do Internetu. Po co? Na przykład, żeby wyświetlać ciekawe materiały wideo. Na razie wszystkie takie projekty są w fazie testów, ale jeżeli znajdą zainteresowanie konsumentów, prędzej czy później pojawią się na sklepowych półkach.