Marka Semilac jest najpopularniejszą marką, która specjalizuje się w tworzeniu produktów do stylizacji paznokci metodą hybrydową. W swoim asortymencie posiadają gotowe zestawy startowe, lampy do utwardzania manicure, akcesoria i liczne lakiery. W ostatnim czasie Semilac wprowadził na rynek innowacyjne lakiery 5in1, które są jednocześnie bazą, kolorem i topem. Jak wygląda zastosowanie lakierów w praktyce?

Hybrydy bez użycia topu i bazy

Myśl, jaka przyświecała twórcom przy tworzeniu lakierów Semilac 5w1, była chęć zaoszczędzenia czasu klientów. W związku z tym, że jeden produkt może zastąpić aż 3, a nawet 4 produkty - pomysł ten korzystnie wpływa na portfel i pozwala zaoszczędzić pieniądze. 

Lakier ten, oprócz tego, że nie wymaga stosowania topu i bazy - może służyć również do nabudowania płytki paznokci - nadania pożądanego ich kształtu i stworzenie prawidłowej, krzywej C na paznokciach. Umożliwia również przedłużenie płytki nawet o 1 cm. 

Takie obietnice złożyła marka Semilac i z pewnością był to produkt innowacyjny, który zwrócił uwagę każdej hybrydomaniaczki, osób profesjonalnie zajmujących się wykonywaniem stylizacji paznokci, jak również kobiet zapracowanych, które nie mają możliwości poświęcania dużej ilości czasu na zabiegi kosmetyczne.

Dodatkowe zastosowania lakierów Semilac 5w1

Kolejnym, ciekawym pomysłem na wykorzystanie lakierów hybrydowych 5w1 jest aplikacja ich w momencie, kiedy bardzo szybko potrzebujemy naprawić nadłamany paznokieć. Dodatkowo, lakier może służyć jako top - przygotowując paznokcie na dalszą stylizację z użyciem klasycznych lakierów hybrydowych (np. podczas wykonywania popularnego French Manicure). 

W takim wypadku należy pamiętać, aby całość stylizacji utrwalić topem. Lakiery 5w1 idealnie sprawdzają się podczas wyjazdów, zastępują kilka produktów, nie zajmują dużej ilości miejsca w walizce podróżnej.

Semilac Extend 5in1 w praktyce

Lakiery Semilac Extend 5in1 aplikuje się w sposób szybki i łatwy. Pierwszym krokiem, tak jak w przypadku wykonywania stylizacji paznokci przy użyciu innych lakierów hybrydowych - jest przygotowanie płytki - nadanie kształtu paznokciom, piłowanie i odsuwanie skórek. Tak przygotowane płytki paznokci należy odtłuścić Cleanerem. Drugim krokiem jest już bezpośrednia aplikacja lakieru 5w1. 

Grubość warstwy należy dostosować do zamierzonego efektu i będzie się ona różniła w zależności, czy naszym celem jest nabudowanie płytki, przedłużenie jej czy tradycyjne pomalowanie. Producent nie ogranicza ilości warstw, ale przypomina o tym, aby każdą warstwę utrwalić w lampie nawet dwukrotnie. Wynika to z tego, iż lakier hybrydowy 5w1 różni się nieco składem od tradycyjnych lakierów hybrydowych, a dodatkowe utwardzenie całości wpłynie na wydłużenie trwałości manicure. 

Trzecim i ostatnim krokiem jest odtłuszczenie paznokci, aby pozbyć się warstwy dyspersyjnej.

Dla kogo zostały stworzone lakiery Semilac 5w1?

Lakiery Semilac Extend 5in1 idealnie sprawdza się u osób, które nie chcą poświęcać dużej ilości czasu na wykonywanie hybrydowej stylizacji paznokci. Jeden produkt, który z powodzeniem zastępuje kilka, spodoba się osobom lubiącym praktyczne rozwiązania. Co więcej, lakier 5w1 jest doskonałym wyborem dla osób rozpoczynających swoją przygodę z hybrydową stylizacją paznokci. 

Łatwość jej wykonania sprawia, że nawet osoba początkująca może podjąć próbę stworzenia wyjątkowego, trwałego manicure. Kolorystyka lakierów Extended 5in1 oscyluje wokół eleganckich beży, róży i pasteli, dzięki temu lakiery sprawdzą się w każdych okolicznościach, nawet w momencie, kiedy wymagany jest specjalny dress code.

Lakiery Extend 5in1 marki Semilac podbiły serca wielu kobiet. Łączą w sobie intensywny pigment, top oraz bazę i sprawiają, że hybrydowa stylizacja paznokci nie musi być czasochłonna, a równie trwała co przy użyciu klasycznego lakieru hybrydowego. Wielość odcieni pozwala dostosować lakier do indywidualnych preferencji i potrzeb. Wprowadzenie lakierów na rynek kosmetyczny było z pewnością innowacyjnym pomysłem, który pozostanie w świecie stylizacji paznokci na dłużej.