Jakość naszego codziennego snu jest niezmiernie ważna. Wiele osób nie przykłada specjalnej uwagi do tego, na czym śpią, jednakże jakość snu i odpoczynku jest ściśle powiązana z materacem, na którym śpimy.

Jakość naszego codziennego snu jest niezmiernie ważna. Wiele osób nie przykłada specjalnej uwagi do tego, na czym śpią, jednakże jakość snu i odpoczynku jest ściśle powiązana z materacem, na którym śpimy.
Jakość naszego codziennego snu jest niezmiernie ważna. /Materiały prasowe

Zły materac potrafi skutecznie przyczynić się do niewyspania i gorszego samopoczucia. Brak koncentracji spowodowany snem o złej jakości może być bardzo niebezpieczny, szczególnie jeśli prowadzi się samochód, dlatego dobry materac powinien być priorytetem dla każdego z nas. Czym wyróżniają się materace sprężynowe i dlaczego warto taki mieć w swojej sypialni?

Materac sprężynowy, czyli tradycja zamknięta w nowoczesnej formie

Materace sprężynowe są najbardziej popularnym rodzajem materaców sprzedawanych w naszym kraju. Spowodowane jest to przyzwyczajeniem się to materaców tego typu. Jednakże materace sprężynowe, które dostępne są dzisiaj na rynku, są niebywale komfortowe, a ich jakość jest na najwyższym możliwym poziomie. Materace sprężynowe dzielą się dzisiaj na:

  • bonelowe,
  • kieszeniowe,
  • multipocket.

Materace bonelowe składają się z siatki, która utkana jest ze sprężyn zwanych bolenami. Jest to zdecydowanie najtańsza opcja, jeśli chodzi o materace sprężynowe. Są one niezawodne i wyróżniają się dobrą i dużą elastycznością punktową, dzięki czemu wytrzymuje on duże obciążenia. Jego wytrzymałość jest na wysokim poziomie, dlatego zakup takiego materaca to inwestycja na całe lata.

Kolejnym przedstawicielem rodziny materaców sprężynowych jest materac kieszeniowy. Odznacza się on charakterystyczną budową, ponieważ materac ten zbudowany jest z materiałowych kieszeni, w których poukładane są sprężyny. Pozwala to na bardzo dokładną izolację różnych części ciała, dzięki czemu odpoczynek i sen jest jeszcze lepszy. Odpowiednie rozłożenie sprężyn pozwala na naturalne ułożenie ciała podczas snu, co znacząco wpływa na zmniejszenie się dolegliwości bólu kręgosłupa. Wybierając materac sprężynowy warto jest postawić na sprawdzoną firmę, jak choćby szwedzka firma Hilding. Firma ta jest liderem na rynku, a jej materace znane są ze swojej niezawodności i najwyższej jakości.

Materac multipocket jest ulepszeniem materaca kieszeniowego, ponieważ zbudowany jest on dokładnie tak samo, z tą różnicą, że kieszenie wypełnione są zwiększoną ilością sprężyn wyższej jakości. W materacach multipocket ilość sprężyn na m2 wynosi 50 sztuk, lecz materacy znanych firm jak Hilding wyposażone są w nawet 1000 sprężyn na m2. Taka ilość sprężyn realnie przekłada się na jakość snu i odpoczynku, ponieważ nasze ciało jest trzymane w najbardziej naturalnej pozycji.

Przy wyborze materaca sprężynowego postaw na sprawdzone firmy!

Decydując się na materac sprężynowy, warto jest postawić na producenta, który cieszy się najlepszą opinią. Jeśli zainteresował Cię temat materaców i chcesz poczytać więcej na ich temat, to koniecznie kliknij w "Materace do domu - na jakie parametry zwrócić uwagę podczas zakupu?".