Boisz się, że już zawsze będziesz samotny? Nie martw się! Japońscy studenci z University of Tsukuba, opracowali właśnie "dziewczynę - płaszcz" - gadżet, który przytula i szepcze do ucha jak prawdziwa nastolatka. I chociaż propozycja jest absurdalna, jak wiele pomysłów Japończyków, to i tak pewnie szybko zyska popularność.


Urządzenie wygląda jak normalny płaszcz, z tą różnicą, że wokół pasa jest neonowy sznurek. I to właśnie on jest tajemnicą całego pomysłu. "Dziewczyna - płaszcz" zaciska pasek i dzięki temu osoba, która ma na sobie to osobliwe ubranie, czuje jakby ktoś ją przytulał od tyłu. Co prawda, sznurek nie jest ani ciepły, ani miły w dotyku jak kobiece ciało, ale widocznie Japończykom to nie przeszkadza.

Zaznaczmy, że to nie koniec atrakcji, które gwarantuje płaszcz. Do urządzenia można podłączyć słuchawki i posłuchać dziewczęcych szeptów. "Dziewczyna - płaszcz" słodkim i piskliwym głosikiem tłumaczy: "Przepraszam, spóźniłam się", po czym chichocze. Dźwięk jest nagrany, więc w tej sytuacji można się łudzić, że ktoś naprawdę mówi nam prosto do ucha.

Urządzenie to daje każdemu poczucie, że ma dziewczynę. Sam uwielbiam, jak moja ukochana łapie mnie przypadkowo od tyłu, gdy na nią czekam np. na dworcu - tłumaczy Maito Omori, jeden z wynalazców urządzenia.

Ciężko powiedzieć, czy w Polsce znajdą się chętni na taki płaszcz. U nas mężczyźni chyba jednak wolą być przytulani przez prawdziwe kobiety.