Aranżacje wnętrz utrzymane w stylu industrialnym od wielu sezonów cieszą się ogromną popularnością, czemu trudno się dziwić. Charakteryzują się surowym charakterem, nowoczesnym minimalizmem i prostymi formami, które wcale nie oznaczają nudy. Postfabryczne klimaty okazują się idealną inspiracją podczas urządzania salonu, który w założeniu ma być maksymalnie funkcjonalny, a przy tym zachwycać swoim wyjątkowym designem. Jak uzyskać modny i nienaganny efekt wizualny na wzór nowojorskich loftów? Podpowiadamy.

Salon w stylu loft - stonowana kolorystyka

Urządzanie pokoju dziennego w stylu industrialnym warto rozpocząć od wybrania kolorów przewodnich, które staną się idealnym tłem dla pozostałych elementów jego wyposażenia. Styl loftowy to umiłowanie dla neutralnych i stonowanych barw, które wspólnie tworzą harmonijną całość. W naszym industrialnym salonie nie może zatem zabraknąć bieli, szarości, a także kolorów ziemi, które przełamią surowość aranżacji i dodadzą jej przytulnego wyrazu. W pokoju dziennym stylizowanym w zgodzie z industrialnymi klimatami można także zastosować trik z kontrastowymi połączeniami kolorystycznymi, dzięki którym wnętrze nabierze nietuzinkowego charakteru.

Salon w stylu loftowym - materiały wykończeniowe

Dobór odpowiedniej kolorystyki to jednak nie wszystko. Jeszcze więcej industrialnego sznytu przemycimy do salonu tylko przy zastosowaniu odpowiednich materiałów wykończeniowych. O jakich mowa? Nie obędzie się bez wprowadzenia do aranżacji betonu, którego surowość podkreśli wyjątkowy design przestrzeni salonowej. Warto pamiętać, że nie musimy uciekać się do aplikacji na ścianach prawdziwej mieszanki betonowej. Na rynku znajdziemy wiele ciekawych produktów imitujących jego unikalną fakturę. Do naszej dyspozycji pozostają m.in. panele czy tapety do złudzenia przypominające ten materiał wykończeniowy. Co oprócz betonu? Równie spektakularny efekt wizualny osiągniemy dzięki takim rozwiązaniom jak surowa cegła, drewno czy przeszklenia. Więcej inspiracji na https://home.morele.net/.

Salon w stylu loftowym - materiały wykończeniowe

Przy urządzaniu nowoczesnego pokoju dziennego należy równie dużo uwagi poświęcić meblom, a w zasadzie ich kształtom i rodzajom wykończenia. Lofty to miejsce wręcz skrojone dla stolików, szafek i zestawów wypoczynkowych wyróżniających się prostymi formami. Bardzo dobrym pomysłem okazują się meble drewniane, które idealnie wpisują się w estetykę surowych loftów, ale jednocześnie skutecznie ocieplają ich wnętrze. Warto także stawiać na regały z metalowymi elementami lub eleganckimi przeszkleniami, wprowadzą do aranżacji pożądaną lekkość i świeżość.

Artykuł powstał przy współpracy z https://home.morele.net/.