W słynącej z rekordowych wygranych włoskiej grze liczbowej Superenalotto padła oczekiwana od 8 miesięcy "szóstka". W Katanii na Sycylii ktoś wygrał 94 836 000 euro. Miasto to ma wyjątkowe szczęście do tej gry. To tam również w październiku 2008 roku padła wygrana w wysokości 100 milionów euro.

Rekord Superenalotto zanotowano w 2010 roku, gdy kumulacja sięgnęła 177 milionów euro. Wygraną podzieliło się wówczas kilkudziesięciu graczy, którzy skreślili liczby według jednego systemu. Tylko jeden gracz wygrał 147 milionów euro w 2009 roku w małej miejscowości w Toskanii.

Podczas następnego losowania we wtorek "szóstka" będzie warta 25 milionów euro.

W Polsce też padają rekordowe wygrane, choć nie tak wysokie

W polskim lotto w tym roku mieliśmy już dwie rekordowe wygrane. W marcu 40 mln złotych podzieliło się trzech szczęśliwców. W lutym rekordowa wygrana padła w Gdyni. Wówczas jednak "szóstkę" trafiła tylko jedna osoba. Zgarnęła ponad 33 mln złotych. W historii gier losowych w Polsce nikt jeszcze nie wygrał takiej kwoty. Szczęśliwiec z Gdyni znalazł się tym samym na samym szczycie listy lottomilionerów. Pozostawił w tyle graczy z Redy i Warszawy, którzy we wrześniu ubiegłego roku wygrali po 28 mln złotych. Wtedy zresztą padł rekord wysokości kumulacji - grano o ponad 56 milionów. Ponieważ jednak "szóstkę" trafiło dwóch graczy, musieli podzielić się wygraną.