W piątek wciąż – jak na grudzień - bardzo ciepło. Jednak już w weekend temperatura spadnie o kilka stopni Celsjusza i poprószy śnieg.

W piątek będziemy mieli do czynienia z iście jesienną aurą. Temperatura będzie się kształtować od 9 stopni Celsjusza (Lubelskie, Podkarpackie) do nawet 12 stopni na Dolnym Śląsku. Na północy Polski popada dosyć obficie, za to w Małopolsce i na Górnym Śląsku przez chmury przebijać się będzie słońce.

W sobotę temperatura spadnie o kilka stopni Celsjusza. Na wschodzie Polski wynosić będzie 4 stopnie Celsjusza, a najcieplej będzie w województwie dolnośląskim (7 stopni Celsjusza). W całym kraju będzie padał śnieg, a na północy i w Polsce centralnej deszcz ze śniegiem.

Kolejny dzień (niedziela) przyniesie dalszy spadek temperatur. Na Warmii i Mazurach, Podlasiu i w Lubelskim będą 2 stopnie Celsjusza. W zachodniej Polsce znacznie cieplej, bo od 5 do 6 stopni Celsjusza. W większości kraju będzie padał deszcz i deszcz ze śniegiem. Jedynie w województwach pomorskich i wielkopolskim poświeci słońce.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!