Pierwszy dzień marca upłynie pod znakiem chmur i deszczu. Dobra informacja jest taka, że będzie ciepło. Na termometrach na południu kraju zobaczymy nawet 11 stopni Celsjusza. W kolejnych padać może w całej Polsce. Poprawa aury nastąpi dopiero w drugiej połowie przyszłego tygodnia.

Polska jest w obszarze podwyższonego ciśnienia. Z zachodu do centrum kraju powoli przemieszcza się mało aktywny, rozmywający się front chłodny. Obszar kraju pozostaje w powietrzu polarnomorskim, na wschodzie cieplejszym, na zachodzie chłodniejszym.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże, na zachodzie rozpogodzenia. Na wschodzie i południowym wschodzie Polski miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. W Karpatach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Miejscami, głównie we wschodniej połowie kraju, mgły, lokalnie ograniczające widzialność do 200 m.

Temperatura minimalna od minus 2, minus 1 st. na zachodzie i w centrum do 1, 2 st. na wschodzie. Wiatr początkowo słaby, zmienny, później słaby i umiarkowany, południowy, na wybrzeżu wzmagający się do dość silnego.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże, ale rozpogodzeniami. Słońca nie zobaczą tylko mieszkańcy Podlasia i woj. zachodniopomorskiego. Opady deszczu prognozujemy w Białymstoku, Mazowszu, Pomorzu, w woj. kujawsko-pomorskim, w Szczecinie, w Wielkopolsce, w woj. lubuskim, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Temperatura maksymalna od 5-7 stopni na północy, 8-9 stopni w centrum, wschodzie i na zachodzie, do nawet 10-11 stopni Celsjusza na południu Polski.

Wiatr na wschodzie słaby i umiarkowany, na pozostałym obszarze umiarkowany i dość silny, porywisty, z kierunków południowych. Porywy wiatru na wybrzeżu do 55 km/h, na Przedgórzu Sudeckim do 65 km/h, wysoko w Beskidach do 70 km/h, a w Sudetach i Tatrach do 90 km/h.

W poniedziałek prawie w całym kraju zachmurzenie całkowite. Na rozpogodzenia mogą liczyć tylko mieszkańcy Podkarpacia. Wszędzie prognozujemy deszcz - najmocniej popada w Wielkopolsce i w Małopolsce.

Temperatura maksymalna od 9 stopni w woj. zachodniopomorskim, pomorskim i na Warmii i Mazurach, 7 stopni w woj. kujawsko-pomorskim, w Poznaniu i w woj. lubuskim, 8 st. C. na Podlasiu, Mazowszu, w woj. łódzkim, świętokrzyskim i na Lubelszczyźnie, 9 stopni na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i na Śląsku, do 10 stopni w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!