Długi czerwcowy weekend upłynie pod znakiem bardzo zmiennej aury. W czwartek zachmurzenie umiarkowane, sporo słońca i ciepło, do 25 st. Celsjusza. W piątek załamanie pogody - na północy będzie lało, a temperatura spadnie do 17 stopni. Popada także w niedzielę. Najbardziej intensywnych opadów spodziewamy się nad morzem.

Dziś w całym kraju zachmurzenie umiarkowane i małe. Miejscami, zwłaszcza w południowej połowie kraju, przelotne opady deszczu. Na południu możliwe również burze.

Temperatura maksymalna od 17 stopni na Pomorzu, 18 na Warmii i Mazurach, 19 na Podlasiu i na Mazowszu, 20 kresek na Śląsku, 21 st. C. w woj. kujawsko-pomorskim i na Lubelszczyźnie, 22 stopnie w woj. zachodniopomorskim, łódzkim, świętokrzyskim i małopolskim, do 23-24 st. na Podkarpaciu, na Dolnym Śląsku, w woj. opolskim, lubuskim i w Wielkopolsce.

Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północnych. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 6-11 stopni, tylko na północnym wschodzie, Żuławach i Pojezierzu Kaszubskim chłodniej, 4-7 st. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków zachodnich i północnych, jedynie na wschodnim wybrzeżu wiatr umiarkowany i dość silny, północny i północno-zachodni.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane. W całej Polsce zza chmur będzie przedzierać się słońce. Temperatura maksymalna od 20 stopni na Mazowszu i Śląsku, 21-22 na północy, wschodzie i południu, 23 st w woj. kujawsko-pomorskim, do 24 kresek w województwach zachodnich.

Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, na wschodnim wybrzeżu umiarkowany i dość silny.

W czwartek, w pierwszy dzień długiego weekendu, zachmurzenie umiarkowane i małe. Nigdzie nie powinno padać. Temperatura maksymalna od 21 stopni w województwie zachodniopomorskim, 22 na Podlasiu i Śląsku, 23 st. C. na Pomorzu, Warmii i Mazurach, w woj. kujawsko-pomorskim, na Mazowszu, w Wielkopolsce w woj. lubuskim, świętokrzyskim i lubelskim, 24 stopnie na Podkarpaciu i w Małopolsce, do 25 st. Celsjusza w woj. łódzkim i na Dolnym Śląsku.

W piątek załamanie pogody. Na północy - w woj. pomorskim, na Warmii i Mazurach, na Podlasiu, w woj. zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim - będzie lało. Mieszkańcy tych województw na słońce nie mają co liczyć. W pozostałych regionach zachmurzenie umiarkowane i małe.

Będzie sporo chłodniej. Temperatura maksymalna od 17 stopni na Pomorzu, w woj. kujawsko-pomorskim, na Mazowszu i na Śląsku, 18 kresek na Warmii i Mazurach, w woj. łódzkim, w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku i w woj. zachodniopomorskim, 19 st. na Podlasiu, w woj. lubuskim i świętokrzyskim, do 20 st. w Krakowie.

W sobotę na niebie nad całą Polską pojawią się chmury, ale możemy też liczyć na chwile ze słońcem. Temperatura maksymalna od 17 stopni na Warmii i Mazurach, 18 na Pomorzu, w woj. kujawsko-pomorskim i na Mazowszu, 19 kresek na Podlasiu, w Wielkopolsce i na Śląsku, 20 w Szczecinie, w woj. lubuskim, łódzkim, świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie, 21 w Krakowie, do 22 st. C na Podkarpaciu i na Dolnym Śląsku.

W niedzielę bardzo intensywnych opadów deszczu spodziewamy się na Pomorzu; popada także w woj. zachodniopomorskim, na Śląsku, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i na Mazowszu. Dużo chmur także nad Bydgoszczą. W pozostałych województwach zachmurzenie umiarkowane.

Temperatura maksymalna od 18 stopni na Warmii i Mazurach, 19 kresek nad morzem, 20 w woj. kujawsko-pomorskim, na Podlasiu i na Mazowszu, 21-22 st. w woj. zachodniopomorskim, wielkopolskim, lubuskim, łódzki, lubelskim i na Śląsku, do 24-25 stopni Celsjusza w woj. świętokrzyskim, w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!