Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia a to tradycyjna okazja do tego, aby obdarować rodzinę, przyjaciół i znajomych prezentami. Jak je wybrać? Gdzie szukać naprawdę oryginalnych propozycji podarunków świątecznych?

Prezentów możemy szukać w sklepach stacjonarnych, ale nie wszyscy lubią panujący w nich przedświąteczny tłok i ruch. Poza tym często trzeba odwiedzić wiele z nich, zanim znajdziemy to, czego szukamy, zwłaszcza jeśli mamy wiele osób do obdarowania i szukamy czegoś nietuzinkowego. Coraz więcej osób korzysta więc z pomocy Internetu. Można tam znaleźć niemal to samo, co w sklepach stacjonarnych, ale szybciej i wygodniej.

Gdzie szukać nietypowych prezentów?

Jeśli zależy mam na oryginalnym podarunku, można przeszukiwać na własną rękę strony producentów i sprzedawców. Wygodniej będzie jednak skorzystać z serwisów, które oferują prezenty na różne okazje. Łatwo na przykład znajdziemy prezent na święta na http://mygiftdna.pl. Internetowe sklepy są zazwyczaj podzielone na kategorie i podkategorie oraz wyposażone w wyszukiwarkę. Służy to łatwemu wyselekcjonowaniu właściwych pomysłów na podstawie takich kryteriów jak płeć, okazja, rodzaj upominku, zakładany budżet, a także stopień zażyłości i powiązań między ofiarodawcą i obdarowanym. Szukając w ten sposób, zwiększamy swoje szanse na to, że prezent świąteczny będzie trafiony. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło Prezent na święta dla babci - same wspaniałości!, a otrzymamy dziesiątki propozycji.


Oryginalne i dobrze wybrane

Najłatwiej wybrać prezent dla osoby bliskiej, o której sporo wiemy. Jeśli natomiast szukamy upominku dla dalszego znajomego, warto dowiedzieć się czegoś o nim od wspólnych przyjaciół. To ułatwi nam znalezienie podarunku idealnego, czyli dopasowanego do zainteresowań i osobowości obdarowanego. Ale "idealny" to również taki, który jest oryginalny czyli nie powiela prezentowych stereotypów. W przypadku osób kochających podróże sprawdzi się mapa świata z możliwością zaznaczenia miejsc odwiedzonych a także tych, które chcieliby odwiedzić.

Z kolei zestaw narzędzi lub koszulka z nadrukiem "złota rączka" będzie idealnym pomysłem na prezent dla każdego domowego majsterkowicza.

Podaruj niezapomniane chwile

Wszyscy przywykliśmy do tego, że prezenty powinny być czymś materialnym, co można pięknie zapakować i położyć pod bożonarodzeniową choinką. Ale może w tym roku, zamiast tego typu podarunku ofiarujmy komuś bliskiemu coś naprawdę oryginalnego - na przykład jakieś niezwykłe przeżycie?

Jeśli wiemy, że dana osoba marzy o podziwianiu świata z lotu ptaka, na pewno ucieszy się na możliwość lotu paralotnią, lot widokowy awionetką lub szybowcem albo skok spadochronowy. Swoich fanów mają również loty w tzw. tunelach aerodynamicznych. Na liście oryginalnych prezentów można znaleźć jazdę samochodem terenowym, albo wyścigowym, skok na bungee, a także naukę akrobacji na latającej desce, tzw. flyboard.

Łatwo znaleźć oryginalne prezenty również dla tych, którzy nie przepadają za ekstremalnymi doznaniami. Osobie zapracowanej podarujmy chwilę prawdziwego relaksu, wręczając voucher na masaż czekoladą, gorącymi kamieniami lub na weekendowy wyjazd SPA albo wizytę w renomowanym salonie kosmetycznym. Pod choinką możemy położyć pięknie zapakowany voucher na niezwykłe chwile, a do niego dodać na przykład pudełko słodyczy. Jednak nie kupujmy tych, które można kupić w każdym supermarkecie! Można zamówić specjalne pudełko, które będzie zawierać tylko smaki ulubione przez obdarowanego.

Warto postarać się, aby tegoroczne podarunki świąteczne, które położymy pod choinką, były oryginalne. Dzięki temu zaskoczymy, a równocześnie ucieszymy najbliższych. A czyż nie o to właśnie chodzi w magii bożonarodzeniowych prezentów?