Masz wrażenie, że Twoje dziecko ma już wszystkie najpopularniejsze zabawki i nie wiesz, co kupić mu na zbliżający się Dzień Dziecka? Koniecznie zapoznaj się z naszymi propozycjami najmodniejszych upominków dla najmłodszych! Zgromadziliśmy ich aż 16.

Baby Born — kultowe lalki "bobasy"

Która dziewczynka nie lubi bawić się lalką typu "bobas", odgrywając rolę mamy? Zabawki tego typu nie tylko wciągają dzieci na długie godzin, pozwalając realizować dziesiątki różnych scenariuszy. Mają one również walory edukacyjne. Rozwijają koordynację wzrokowo — ruchową, ćwiczą zdolności manualne i uczą empatii, opiekuńczości oraz delikatności. Jednymi z najpopularniejszych na świecie lalek "bobasów" są zabawki Baby Born od niemieckiej marki Zapf Creation. 

Co to takiego? O odpowiedź poprosiliśmy eksperta sklepu internetowego Krasnal. - Tym, co wyróżnia wspomniane lalki jest to, że do złudzenia przypominają one prawdziwe dzieci. Wykonane są z miękkich, niezwykle przyjemnych w dotyku, bezpiecznych materiałów. Lale Baby Born występują w kilku różnych wersjach, co ułatwia dopasowanie ich do wieku dziecka. 


Najmłodszym dedykowana jest seria Baby Born For Babies. Znaleźć można tu lalki o wielkości od 18 do 30 cm, które idealnie pasują do małych rączek. Posiadać mogą one wbudowaną grzechotkę lub odtwarzać kołysankę. Najlepszym pomysłem na Dzień Dziecka dla rocznego malucha będzie lala Baby Born My First 30 cm. Dzięki temu, że jest ona wodoodporna, doskonale sprawdza się podczas codziennej kąpieli czy wizyty na basenie. 2 — latkom do gustu przypadnie z pewnością jedna z lalek Baby Born Little 36 cm. Wręcz idealnie nadają się one do zabawy w odgrywanie ról. Lale te potrafią płakać, pić coraz siusiać. Dziecku, które ukończyło 3 rok życia, 1 czerwca wręczyć można lalkę Baby Born 43 cm, która posiada aż 10 niezwykle realistycznych funkcji. 4 — latek ucieszy się natomiast z laleczek z serii Siostrzyczka i Braciszek. Płaczą one prawdziwymi łzami, samodzielnie stoją i mają piękne włosy, które można dowolnie stylizować.

LOL Surprise — lalki — niespodzianki

Kto z nas nie lubi niespodzianek? Jeżeli Twojemu dziecku znudziły się tradycyjne lalki, podaruj mu jeden z zestawów LOL Surprise. Co to takiego? To, kultowe już, zabawki, które w krótkim czasie stały się absolutnym fenomenem. Mają one postać plastikowej kuli, we wnętrzu której kryje się kolekcjonerska laleczka. Nie jest to jednak zwykła zabawka. Składa się ona bowiem z 7 różnych warstw, z których każda skrywa w sobie kolejne, fascynujące elementy. 


Pierwsza z nich ma postać naklejki z sekretnymi informacjami, które można rozszyfrować wyłącznie przy pomocy znajdującej się w zestawie lupy. Warstwę drugą tworzą kolekcjonerskie naklejki mające na celu naprowadzić dziecko na to, jakie umiejętności posiadać będzie dana laleczka. Kolejna z nich to magiczna buteleczka na wodę, która pozwoli na wykorzystywanie wszystkich umiejętności zabawki. W warstwie czwartej znaleźć można buciki — czy to eleganckie szpilki, czy wygodne adidasy. 


Na następnym etapie dziecko odkrywa, jakie ubranko nosić będzie laleczka. Warstwą szóstą są akcesoria uzupełniające jej stylizację. Ostatnia to lalka — niespodzianka, która może zarówno zmieniać kolor, jak i płakać, siusiać czy pluć wodą. Poza tradycyjnymi kolekcjami LOL Surprise, spotkać można się również z seriami specjalnymi, takimi jak Pets, które dedykowane są małym miłośniczkom zwierząt czy Boys, które przedstawiają postacie chłopców.

Little Tikes — kreatywne zabawki ogrodowe

Jeśli Twoja pociecha każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu, na zbliżający się Dzień Dziecka kup mu zabawki Little Tikes. To popularna amerykańska marka, której wyroby cieszą się ogromną popularnością wśród maluchów z całego świata. Trudno się temu dziwić. Na najmłodsze dzieci czekają tu kolorowe bujaki, chodziki i jeździki, zabawa którymi dostarcza ogrom frajdy. Nieco starsze zachwycą się natomiast jedną z dostępnych w ofercie huśtawek, zjeżdżalni, tunelów czy domków ogrodowych. 


Do wyboru mamy ich wersję pojedynczą lub pod postacią gotowych placów zabaw. Równie dobrze co w przydomowym ogródku, sprawdzać będą się one w żłobku czy przedszkolu. Tym, co wyróżnia zabawki Little Tikes jest staranność ich wykonania oraz bezpieczeństwo użytkowania. Jednocześnie, skutecznie zachęcają one dzieci do aktywności fizycznej, dając dużo radości.

Dzień Dziecka już za kilka dni! Nie czekaj i już dzisiaj kup jedną z zaproponowanych przez nas zabawek. Możesz być pewien, że wciągną one Twoją pociechę na długi czas i uczynią ten dzień wyjątkowym.