Odnaleziono portfel, który 70 lat temu zgubił jeden z brytyjskich żołnierzy. Przekazano go jego rodzinie. Szeregowiec Kenneth Ashby portfel utracił w Holandii, gdzie stacjonował pod koniec drugiej wojny światowej. Dzięki informacjom z prawa jazdy, Holendrom udało się dotrzeć do krewnych żołnierza. On sam zmarł w 1968 roku. Jego syn mieszka na południu Anglii.

Portfel do rodziny żołnierza doręczony został osobiście, a wraz z nim: fotografie rodzinne, które się w nim znajdowały, niewielka brytyjska flaga i zasuszona łapka królika, która niewątpliwie miała przynieść żołnierzowi szczęście.

Pan Frits van Home portfel otrzymał 25 lat temu od znajomego. Z uwagi na dostępną wówczas technologię, poszukiwania właściciela były utrudnione. Dopiero teraz, z pomocą Internetu, zakończyły się sukcesem.

Najpierw zdołano ustalić miejsce spoczynku żołnierza. Dopiero później, niczym po nitce do kłębka, zlokalizowano jego rodzinę. W poszukiwaniach Holendrowi pomagały dwie wnuczki. One też, wraz z dziadkiem, pojechały do Anglii, by spotkać się z synem nieżyjącego weterana i przekazać mu bezcenną, rodzinną pamiątkę.

APA