Na jednej z chorwackich wysp turyści skrócili wczasy z powodu zbyt głośnych kogutów - informują lokalne media. Na dwanaście rezerwacji jedenaście zostało odwołanych. Właścicielki kogutów twierdzą, że powodem skarg jest zazdrość tych, którzy nie mają kogutów.

Agencja turystyczna w osadzie letniskowej Stomorska na chorwackiej wyspie Szolta obwiniła koguty za anulowanie rezerwacji przez klientów - informuje dziennik "Jutarnji List". Na dwanaście rezerwacji jedenaście zostało odwołanych. Jedna rodzina zgodziła się, by przenieść ją daleko od kogutów. Ludzie nie mogą spać w nocy, a przecież przyjechali wypocząć - powiedział właściciel agencji turystycznej Marino Jakovczević Martinov.

Hodowcami dziesięciu kogutów są dwie osiemdziesięcioletnie siostry. Lokalne władze ukarały je już grzywną za zbyt głośnie pianie tych ptaków, lecz kobiety nie chcą zrezygnować z hodowli.

Nie pomogła również grzywna, którą ukarano właścicielki tych ptaków. Mirjana Novaković i jej siostra Tereza twierdzą, że powodem skarg jest zazdrość tych, którzy nie mają kogutów.

Warto zaznaczyć, że turystyka jest bardzo ważnym źródłem dochodów chorwackiej gospodarki.