Sobota w całej Polsce upłynie pod znakiem intensywnych opadów deszczu. Bardziej szaro, ponuro i bardzo pochmurno. W niedzielę opady będą znacznie mniejsze, a zza chmur będzie wychodzić słońce. Ostrzegamy jednak przed burzami z gradem. Od wtorku duża zmiana w pogodzie, temperatura z każdym dniem będzie coraz wyższa. W połowie przyszłego tygodnia na termometrach zobaczymy nawet 30 stopni Celsjusza!

Polska jest pod wpływem rozległego niżu z ośrodkiem przemieszczającym się znad Niziny Węgierskiej nad Słowację. Strefa frontów atmosferycznych rozciągająca się początkowo od Dolnego Śląska przez centrum po Lubelszczyznę i Podlasie przemieści się nad zachód i północ kraju. Z południowego wschodu napływa ciepłe, wilgotne i chwiejne powietrze polarno-morskie.

W sobotę w całym kraju zachmurzenie będzie duże. Przejaśnienia możliwe są tylko w woj. zachodniopomorskim. Padać będzie we wszystkich województwach. Najgorzej będzie na południu, w centrum i na wschodzie. Przelotnie popada nad morzem, w Szczecinie i Zielonej Górze. Miejscami na wschodzie, południu oraz w centrum burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadu zwłaszcza w czasie burz do 30 mm.

Temperatura maksymalna od 12 stopni na Dolnym Śląsku, 14 w woj. opolskim i na Śląsku, 15-16 kresek na Pomorzu, w woj. kujawsko-pomorskim, w Wielkopolsce, w woj. lubuskim i łódzkim, 17 st. C. na Mazowszu, w woj. świętokrzyskim i w Małopolsce, 18-19 na Warmii i Mazurach, Lubelszczyźnie i na Podkarpaciu, do 20-21 st. Celsjusza w woj. zachodniopomorskim i Podlasiu. Wiatr przeważnie umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, na ogół północno-wschodni. Podczas burz wiatr dość silny i silny, w porywach do 70 km/h.

W nocy z soboty zachmurzenie nadal duże. Możliwe przelotne opady deszczu, lokalnie jeszcze, stopniowo zanikające burze, w których może spaść do 25 mm deszczu.

Miejscami, głównie jednak na południowym wschodzie, nad ranem możliwe mgły, lokalnie ograniczające widzialność do 200-400 m.

Temperatura minimalna 8-13 st., chłodniej tylko na południu Małopolski i Podkarpacia około 7 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu początkowo umiarkowany, północno-wschodni przechodzący na zmienny. Podczas burz wiatr dość silny, w porywach do 65 km/h.

W niedzielę na zachodzie zachmurzenie duże z opadami deszczu. Na wschodzie, południu i centrum umiarkowane z przejaśnieniami. Spodziewamy się przelotnych opadów deszczu. Lokalnie prognozujemy burze z gradem. Spodziewana wysokość opadów do 15 mm, a na południowym zachodzie do 25 mm.

Temperatura maksymalna od 18-20 stopni na zachodzie i w centrum, 21 kresek na południowym wschodzie i nad morzem, do 23-24 st. Celsjusza na Warmii i Mazurach i Podlasiu. Wiatr przeważnie słaby, zmienny z przewagą kierunków wschodnich, jedynie podczas burz silniejszy, w porywach do 65 km/h.

Od poniedziałku pogoda zacznie się poprawiać, choć przelotne opady deszczu prognozujemy jeszcze na Podlasiu, Pomorzu, w woj. kujawsko-pomorskim, zachodniopomorski, w Wielkopolsce, w woj. lubuskim, na Dolnym Śląsku, w Opolu, w woj. świętokrzyskim, na Śląsku i w Małopolsce. Prawie w całej Polsce zachmurzenie umiarkowane, zza chmur będzie przedzierać się słońce. Zachmurzenie duże jedynie na Pomorzu i Podlasiu.

Temperatura maksymalna od 20-21 stopni na południu i zachodzie, 22-23 kresek w centrum i na południowym wschodzie do 24 st. Celsjusza na Warmii i Mazurach i na Podlasiu.

Od wtorku duża zmiana w pogodzie. W całej Polsce będzie bardzo ciepło i bardzo pogodnie. Na błękitnym niebie chmur będzie niewiele. Temperatura wzrośnie. Na termometrach zobaczymy od 23 stopni nad morzem, 24 na południu, do 25-26 st. C. w pozostałych regionach.

Z każdym dniem będzie coraz cieplej. W środę temperatury wyniosą od 23 st. na północnym wschodzie do 29 w stolicy Dolnego Śląsku. W czwartek będzie od 25 stopni nad morzem do 30 na Dolnym Śląsku!

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!