Wszyscy narciarze wiedzą, że jedne z najlepszych stoków do uprawiania tej dyscypliny oraz jazdy na desce znajdują się w Austrii. Ten kraj od wielu lat jest niekwestionowaną mekką miłośników sportów zimowych. Z tego tekstu dowiesz się, gdzie w Austrii znajdują się najlepsze ośrodki narciarskie oraz jak odpowiednio przygotować się przed zimowym wyjazdem.

Zadbaj o bezpieczeństwo - wykup polisę narciarską

Ubezpieczenie jest niezwykle ważnym elementem każdego wyjazdu na narty. Jeśli jednak chcesz, by polisa wszechstronnie Cię chroniła, sprawdź koniecznie, czy oferta, którą Ci przedstawiono, zawiera określone elementy. Samodzielnie odpowiednie ubezpieczenie na snowboard i narty porównasz na www.PolisaNarciarska.pl

Koszty leczenia

Popularne kurorty narciarskie bardzo często są zlokalizowane z dala od dużych ośrodków miejskich i nie sposób znaleźć w nich publiczne placówki zdrowia, w których można skorzystać z karty EKUZ. W związku z tym - turyści są zmuszeni do korzystania z prywatnej pomocy medycznej, która niestety jest droga. Jeśli zadbasz o polisę narciarską, ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia, wizyt lekarskich, badań specjalistycznych, niektórych zabiegów oraz opieki stomatologicznej. Zadbaj również o to, by w umowie znalazł się zapis o finansowaniu poszukiwań w górach, ratownictwa oraz transportu do placówki medycznej.

OC

Jeśli w wyniku wypadku, którego jesteś sprawcą, ucierpią osoby trzecie, możesz liczyć na pomoc ubezpieczyciela. Polisa pokryje wszelkiego rodzaju roszczenia ofiar pod warunkiem, że na miejscu zdarzenia podpiszesz z poszkodowanymi stosowne porozumienie, które pozwoli na uniknięcie sprawy sądowej.

NNW

Narty to sport dosyć niebezpieczny, więc warto zadbać o ochronę w tej kwestii. Gdyby na stoku doszło do wypadku, w którym stan Twojego zdrowia znacznie by się pogorszył, ubezpieczyciel wypłaci środki na leczenie lub rehabilitację.

Ochrona sprzętu

W ramach polisy narciarskiej możesz liczyć nie tylko na ochronę bagażu. Ubezpieczenie często zawiera też zapis o ochronie sprzętu narciarskiego, który bywa bardzo drogi. W przypadku zgubienia, kradzieży lub uszkodzenia otrzymasz stosowne środki finansowe. Pamiętaj, że tego typu ochrona niemal zawsze nie obejmuje sprzętu z wypożyczalni.

Odwołanie wyjazdu

Czasami nasze plany w ostatniej chwili muszą się zmienić. W sytuacji, gdy Twój wyjazd zostanie odwołany, ubezpieczyciel zwróci Ci poniesione koszty. Pamiętaj jednak, że warunkiem jest to, by odwołanie nie było spowodowane Twoim celowym działaniem.

Wyjazd na narty - tylko do Austrii! Poznaj 5 najlepszych stoków

Austria to kraj, który nie od dzisiaj jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków przez fanów narciarstwa oraz jazdy na desce. Alpy są nie do podrobienia i naprawdę warto chociaż raz w życiu odwiedzić te niesamowite tereny. Poniżej znajdziesz 5 najbardziej znanych ośrodków narciarskich w Austrii:

1. Ischgl
2. Flachau
3. Sölden
4. Bad Gastein
5. Stubaier Gletscher (Stubai Glacier)

Więcej informacji na temat zimowego wypoczynku w Austrii znajdziesz na stronie: https://www.polisanarciarska.pl/poradniki/5-najlepszych-osrodkow-narciarskich-w-austrii

Austria to kraj, w którym nietrudno jest znaleźć ośrodek narciarski w pełni dostosowany do indywidualnych możliwości i potrzeb konkretnego miłośnika sportów zimowych. Przed wyjazdem pamiętaj jednak o ubezpieczeniu. Dzięki niemu podczas wypoczynku nie będziesz musiał martwić się konsekwencjami finansowymi wypadków, leczenia, kradzieży lub uszkodzenia sprzętu. Jeśli szukasz idealnie dopasowanej do Ciebie oferty, sprawdź porównywarkę polis turystycznych na stronie: https://kalkulator.polisaturystyczna.pl/