Początek ostatniego tygodnia maja upłynie pod znakiem gwałtownych burz i wysokich temperatur. Potem szykują się jednak zmiany w pogodzie. Początek czerwca przyniesie sporo chmur, opady deszczu i ochłodzenie. Zdecydowanie odpoczniemy od upałów. Temperatura maksymalna nie przekroczy 20 -21 st. Celsjusza.

Maj pożegna nas wysokimi wartościami na termometrach. W sobotę temperatura będzie się wahać od 23 stopni Celsjusza w Szczecinie do nawet 28 stopni Celsjusza w Olsztynie, Białymstoku, Rzeszowie i w Lublinie. Nad Polskę nadciągną też burze, lokalnie gwałtowne i połączone z intensywnymi opadami deszczu oraz gradobiciami. Wyładowania atmosferyczne spodziewane są między innymi w Małopolsce, na Śląsku, Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce, w Lubuskiem, na Kujawach, w Łódzkiem, na Podlasiu oraz na Pomorzu Gdańskim. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, a do dużego wzrośnie jedyni na Zachodnim Pomorzu. Na chwile ze słońcem można liczyć niemal w całym kraju. Wiatr na ogół umiarkowany, jedynie w czasie burz silny i porywisty.

Scenariusz pogodowy na niedzielę przedstawia się podobnie. Wysokie wartości na termometrach się utrzymają. Najchłodniej będzie w Gdańsku - do 21 stopni Celsjusza, a najcieplej w Białymstoku do 29 stopni Celsjusza. Burze także się utrzymają. Zagrzmi między innymi w Małopolsce, na Śląsku, Podkarpaciu, w Świętokrzyskiem, w Łódzkiem, na Mazowszu, na Lubelszczyźnie oraz na Podlasiu. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane i chwil ze słońcem nie zabraknie. Wiatr na ogół umiarkowany, jedynie w czasie burz silny i porywisty.

Poniedziałek najbardziej burzowy na południu oraz w centrum kraju. Zagrzmi między innymi w Małopolsce, na Podkarpaciu, Śląsku, w Świętokrzyskiem, na Dolnym Śląsku, w Łódzkiem oraz na Lubelszczyźnie. Nadal bardzo ciepło, a miejscami wręcz upalnie. Temperatura będzie się wahać od 23 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 29 stopni Celsjusza w Warszawie oraz w Lublinie. Słońca nie zabraknie, umiarkowane zachmurzenie się utrzyma.

Wtorek przyniesie znacznie więcej chmur i opadów deszczu, spodziewane są też burze. Korzystna aura ze sporą ilością słońca utrzyma się na południu. Burze są prognozowane dla Pomorza Gdańskiego, Warmii i Mazur, Podlasia, Kujaw, Zachodniego Pomorza, Lubelszczyzny oraz województwa lubuskiego i świętokrzyskiego. Upał utrzyma się tylko na Podlasiu. Temperatura będzie się wahać od 22 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 29 stopni Celsjusza w Białymstoku. 

W środę słoneczna aura utrzyma się jedynie na południu oraz w centrum kraju. Im bardziej na północ, tym chmur będzie przybywać. Najwięcej opadów deszczu spodziewanych jest na północy oraz na zachodzie kraju. Miejscami zagrzmi. Burze spodziewane są między innymi na Mazowszu oraz na Pomorzu Gdańskim. Wartości na termometrach nieco niższe. Temperatura będzie się wahać od 20 stopni Celsjusza w Gdańsku do 25 stopni Celsjusza w Rzeszowie i w Lublinie. 

Czwartek przyniesie duże zachmurzenie oraz opady niemal w całym kraju. Korzystna aura utrzyma się jedynie na Zachodnim Pomorzu, w Małopolsce, oraz na Podkarpaciu. W pozostałych regionach deszczowo, a miejscami burzowo. Zagrzmi między innymi na Pomorzu Gdańskim. Temperatura będzie się wahać od 18 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 25 stopni Celsjusza w Rzeszowie oraz w Białymstoku.

Weekend przyniesie wyraźne ochłodzenie. W piątek, 30 maja temperatura będzie się wahać od 17 stopni Celsjusza w Katowicach oraz w Rzeszowie do 23 stopni w Łodzi. Niestety, chmury wygrają ze słońcem. Sporadyczne przejaśnienia spodziewane są jedynie na Zachodnim Pomorzu, Pomorzu Gdańskim oraz na Warmii i Mazurach. Przydadzą się też parasole. Najmocniej popada na południu kraju.

Sobota, 31 maja również z opadami deszczu oraz dużym zachmurzeniem. Najwięcej przejaśnień oraz rozpogodzeń spodziewanych jest na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce, w Lubuskiem, Łódzkiem oraz na Pomorzu Gdańskim. W pozostałych regionach ponuro. Temperatura będzie się wahać od 16 stopni w Gdańsku do 21 stopni Celsjusza w Białymstoku. 

Czerwiec przywita nas sporą ilością chmur i opadów deszczu. W niedzielę, 1 czerwca najwięcej rozpogodzeń spodziewanych jest na Pomorzu Gdańskim, na Kujawach, w Wielkopolsce, Warmii i i Mazurach oraz na Podlasiu. W pozostałych regionach pochmurno  i z przelotnymi opadami deszczu. Nieco chłodniej. Temperatura będzie się wahać od 16 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 21 stopni Celsjusza w Łodzi. 

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!