Najlepsze tiramisu na świecie. Poszukiwani jurorzy!

Wtorek, 22 września (06:38)

Organizatorzy mistrzostw świata w przyrządzaniu tiramisu, jakie odbędą się w Treviso, poszukują stu jurorów, którzy ocenią ten pochodzący z północy Włoch deser. Rekrutacja kandydatów trwa w mediach społecznościowych. Jurorzy spróbują dwieście porcji przysmaku.

Dla miłośników specjału z biszkoptów, serka mascarpone i kawy będzie to zajęcie marzeń.

Aby mieć na to szansę, kandydaci do jury z całego świata muszą udowodnić, że nie tylko lubią jeść tiramisu, ale również znają się na nim. Zrobią to najpierw w liście motywacyjnym, a potem - odpowiadając na 15 pytań ze specjalnego kwestionariusza.

Ci, którzy uzyskają największą liczbę punktów, otrzymają nominację. Ostatecznego wyboru jurorów, którzy przyznają Puchar Świata dokona Akademia Tiramisu z Treviso. Stowarzyszenie to, jak głosi jego statut, "rozpowszechnia na świecie tiramisu oraz wartości włoskiej kultury kulinarnej".

Od lat władze Treviso w regionie Wenecja Euganejska walczą o to, by przyznano, że to właśnie stamtąd pochodzi ten specjał. Jak podkreślają, przepis powstał w miejscowej restauracji "Le Beccherie" ponad 50 lat temu.

Przepis jako oficjalny dokument został złożony wraz z aktem notarialnym we Włoskiej Akademii Kuchni.

  

 

Artykuł pochodzi z kategorii: Ciekawostki

Joanna Potocka