Poniedziałek upłynie pod znakiem pięknej i słonecznej pogody. Niewielkie opady tylko na północy. Od jutra zacznie się ocieplać, w czwartek termometry na zachodzie kraju wskażą 30 stopni Celsjusza! Taka wspaniała aura zostanie z nami aż do końca maja.

Polska znajduje się pomiędzy niżami z ośrodkami nad Wyspami Brytyjskimi i Atlantykiem, a niżem z ośrodkiem nad Ukrainą, w ciepłej polarno-morskiej masie powietrza.

W poniedziałek w całej Polsce zachmurzenie umiarkowane. Przelotne opady deszczu prognozujemy już tylko na Pomorzu, w województwie zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim  i w Wielkopolsce. Lokalnie pojawią się burze.

Temperatura maksymalna od 19 stopni w Szczecinie, 21-22 na północy, zachodzie i południu, 23 w centrum i na wschodzie, do 24 st. C. na Podlasiu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. Podczas burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Możliwe przelotne opady deszczu. Po północy miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 9 st.C do 12 st.C, chłodniej tylko w dolinach karpackich lokalnie 5 st.C, 7 st.C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni.

We wtorek w całym kraju zachmurzenie umiarkowane i małe. Dużo chmur tylko na Podlasiu.

W drugiej części dnia przelotne opady deszczu i burze, głównie na krańcach wschodnich oraz w zachodniej połowie kraju. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz lokalnie do 15 mm.

Temperatura maksymalna od 23 stopni na Pomorzu, 24 w woj. świętokrzyskim i na Śląsku, do 25-26 st. C. w pozostałych województwach. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie południowo-wschodni. Podczas burz porywy wiatru do 65 km/h.

W środę na zachodzie dalszy ciąg wyśmienitej pogody, na wschodzie będzie burzowo. Zagrzmi na Warmii i Mazurach, na Podlasiu, Mazowszu, na Lubelszczyźnie i w woj. świętokrzyskim.

Na południu, północy i wschodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, na zachodzie - bezchmurne niebo.

Temperatura maksymalna od 25 stopni na Pomorzu, 26-27 na południu i wschodzie, do 28 kresek w centrum i na zachodzie.

W czwartek jeszcze cieplej - w województwie zachodniopomorskim, w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku na termometrach zobaczymy aż 30 stopni Celsjusza! W Zielonej Górze i Bydgoszczy - 30 kresek, 27-28 stopni na Pomorzu, Warmii i Mazurach, na Podlasiu, Mazowszu, w woj. łódzkim, na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce. 26 st. prognozujemy na Śląsku i w woj. świętokrzyskim.

W piątek bezchmurne niebo nad całą Polską. Będzie upalnie! Od 27 stopni nad morzem, 28 na południu, 29 w centrum do 30 st. Celsjusza na zachodzie.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!