Legginsy to jeden z najlepszych elementów damskiej garderoby. Nie tylko stanowią elegancką alternatywę dla luźniejszych dresów i joggerów, ale także zapewniają niezrównany komfort podczas każdego rodzaju aktywności - czy to na treningu, podczas codziennych sprawunków, czy podczas wylegiwania się w domu. Co więcej, potrafią doskonale modelować sylwetkę, podnieść pośladki i spłaszczyć brzuch - szczególnie te z wyższą talią. Po czym poznać dobre legginsy z wysokim stanem?

Moda kołem się toczy

Czy zauważyłaś ostatnio, że pas w twoich legginsach znacznie się podniósł? To nie jest złudzenie optyczne - trendy w odzieży sportowej podążają za modą, a obecnie wszelkie modele z podniesioną talią po kilkudziesięciu latach nieobecności wróciły do łask. Nietrudno odnaleźć w pamięci ikonę lat 70. w obcisłych getrach sięgających linii talii - filmową Sandy tańczącą z Travoltą w błyszczących legginsach przypominających np. te ze sklepu Denley (czarne, klasyczne spodnie o imitacji skóry). Tak naprawdę historia damskich getrów sięga jeszcze nieco wstecz, przez charakterystyczne legginsy do ćwiczeń Jane Fondy, aż po Audrey Hepburn. Tym bardziej stawały się popularne - szczególnie w środowisku tancerskim i aktorskim - im bardziej robiły się elastyczne (a miało to miejsce w latach 60. wraz z wynalezieniem lycry).

Wracając jednak do kwestii wysokiego stanu, świetnie się stało, że porzuciliśmy ledwo zakrywającą biodra odzież - w końcu nikogo z nas nie cieszy widok wylewających się boczków i brzucha (nie wspominając już o bruździe pośladkowej, tak łatwo dostępnej dla oczu osób trzecich podczas schylania się!). Legginsy damskie z wysokim stanem trzymają wszystko na miejscu - czy to na rowerze, pilatesie, czy podczas codziennych obowiązków niezwiązanych ze sportem.

Efekt modelujący legginsów z wysokim stanem

Legginsy z wysokim stanem same w sobie korygują naszą sylwetkę: wygładzają brzuch i nie dopuszczają do "wylewania się" ciała zgromadzonego w okolicy bioder. Co równie ważne, optycznie wydłużają nogę. Tak naprawdę legginsy sportowe z wysoką talią to jedna z najlepszych rzeczy, jakie kiedykolwiek przydarzyły się branży odzieży sportowej: kiedy ćwiczysz, chcesz zarówno czuć się świetnie, jak i świetnie wyglądać. Spodnie z wysokim stanem spełniają jedno i drugie kryterium.

Jeśli jednak chcesz przenieść efekt modelujący na wyższy poziom i czujesz, że środkowa część twojego ciała potrzebuje dodatkowego wsparcia, zawsze możesz zdecydować się na legginsy push-up. To coś pomiędzy specjalistyczną bielizną modelującą a odzieżą na co dzień. Specjalnie skonstruowane przeszycia utrzymają w ryzach nie tylko brzuch, ale i podniosą pośladki. Aby jednak legginsy spełniały swoją rolę, muszą być wykonane z właściwego materiału: odpowiednio grubego i o dużej zawartości elastycznych włókien, aby nie dopuścić do niespodzianek podczas przysiadów. Tkanina musi też właściwie odprowadzać wilgoć i być przyjemna dla skóry.

Jak nosić legginsy z wysokim stanem?

Legginsy same w sobie są wyjątkowo wdzięcznym elementem garderoby - modele z wysokim stanem pasują praktycznie do wszystkiego, ale wyjątkowo dobrze czują się w towarzystwie tego, co przycięte: bluz, koszulek treningowych i krótkich kurtek. Kobieca sylwetka w odzieży spodniej z wysokim stanem po prostu wygląda naturalniej w porównaniu z modelami z niskim stanem. Niezależnie od tego, czy ćwiczysz regularnie czy nie, legginsy damskie to sprawdzony element garderoby, który nigdy nie wyjdzie z mody. Te wszechstronne spodnie są wręcz niezbędne do załatwiania codziennych sprawunków, picia kawy na mieście i wylegiwania się w domu.