Druga, jesienna fala koronawirusa powoli zaczyna nam doskwierać coraz mocniej. Musimy liczyć się z koniecznością powrotu do nauki i pracy zdalnej. Jeśli jeszcze nie zaopatrzyłeś się w laptopa albo poszukujesz nowego laptopa, to nie czekaj i sprawdź aktualne promocje.

Nie przepłacaj i wybierz mądrze

Kupowanie drogich notebooków dla młodszych dzieci mija się z celem. W kwocie około 2000 zł można kupić odpowiedni sprzęt, który spełni swoje zadanie. Każdy model z takiego przedziału finansowego będzie posiał kamerkę internetową, oferował łączność bezprzewodową i umożliwi korzystanie z niezbędnych aplikacji. Warto zwrócić uwagę na wagę laptopa. Duży i ciężki notebook nie będzie odpowiedni dla ucznia, który nie ma jeszcze zbyt dużej siły i dźwiganie sprawia mu problem.

Bardzo trafnym wyborem będzie Acer Aspire 5, który waży zaledwie 1800 gramów przy ekranie o przekątnej 15,6 cala. 4 gigabajty pamięci operacyjnej RAM oraz szybki dysk SSD o pojemności 128 GB pozwala na sprawne poruszanie się w sieci oraz korzystanie z komunikatorów służących w polskich szkołach.

Wygoda najważniejsza? Mamy coś dla Ciebie

Godziny spędzone przed biurkiem potrafią wykończyć. Dlatego wybierając laptopa pomyśl o wygodzie. Bardzo istotna jest budowa klawiatury, bo podczas pisania kolejnych stron stawy naszych palców dają o sobie znać. Inżynierowie ASUS spędzili sporo czasu, aby stworzyć ergonomiczną klawiaturę. Odpowiedni skok klawiszy, właściwie dobrany kształt  i setki godzin testów przyniosły zasłużony efekt. 

Seria VivoBook to naprawdę doskonałe modele laptopów, które są niewielkie, ale mają duże możliwości. Laptop ASUS VivoBook 15 A512DA oferuje ponadto szybki dysk SSD o pojemności 512 gigabajtów, doskonały procesor AMD Ryzen 5 3500U  i 8 gigabajtów RAM.

Masz już laptopa? To nie wszystko!

Zarówno praca, jak i nauka zdalna wymaga skupienia. Choć obecność domowników każdego cieszy, to czasami po prostu trzeba się odizolować. Szczególnie, jeśli prowadzimy rozmowy video. W tym celu warto kupić słuchawki z mikrofonem. Najpopularniejsze są modele o konstrukcji nausznej i faktycznie takie rekomendujemy, gdyż są najwygodniejsze. 

Kwestia transmisji to już indywidualna sprawa - Bluetooth jest bardzo wygodny, ale niektórzy nie wyobrażają sobie połączenia bez przewodu. To nie ma znaczenia, gdyż obydwie możliwości są wykorzystywane przy produkcji aktualnie oferowanych słuchawek. Skoro słuchawki mają nam służyć do rozmów, warto wybrać modele z aktywną redukcją szumów. Chętnie wybieranym modelem jest MAD DOG GH003. Cena robi wrażenie!