Wielkimi krokami zbliża się ekscytujące, długo wyczekiwane wydarzenie. Celine Dion odwiedzi nasz kraj już w 2020 roku. Niekwestionowana ikona muzyki pop wystąpi przed polskimi fanami aż dwukrotnie – 23 maja w Łodzi i 25 maja w Krakowie. Wybitna kanadyjska piosenkarka powróciła na scenę w wielkim stylu, aby promować swój najnowszy album.

Wokalna potęga i symbol sukcesu

Posiadaczka jednego z najbardziej rozpoznawalnych głosów w historii muzyki, nadzwyczajnie utalentowana diwa, znawczyni mody i wokalistka uwielbiana przez miliony słuchaczy na całym świecie odniosła oszałamiający sukces. Już w wieku 18 lat mogła pochwalić się imponującą liczbą nagród i wyróżnień. Z kolei w latach 90. Celine Dion absolutnie zdominowała listy przebojów i od tego momentu gwiazda cieszy się statusem najlepiej sprzedającej się piosenkarki wszechczasów.

W trakcie swojej ponad 35-letniej kariery artystka sprzedała prawie 250 milionów albumów, zdobyła 5 nagród Grammy i 2 Oscary. Jej piosenki i występy na żywo cieszą się niesłabnącą popularnością. Wokalistka została też laureatką prestiżowego wyróżnienia Icon Award, przyznanego przez Billboard Music Awards za całokształt twórczości.

Wielki powrót na scenę

Celine Dion w Polsce zaśpiewa po raz drugi. Kanadyjska gwiazda odwiedzi nasz kraj po 12 latach przerwy. Fani długo wyczekiwali powrotu piosenkarki, dlatego zbliżające się koncerty w Krakowie i Łodzi cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Artystka obdarzona wyjątkowym głosem pierwszy i jak dotąd jedyny raz wystąpiła w Polsce w 2008 roku. Wydarzenie było jednym z koncertów zorganizowanych w ramach trasy Taking Chances World Tour. Celine Dion zaśpiewała wówczas na krakowskich Błoniach. Co ciekawe, na potrzeby wydarzenia od podstaw zbudowano arenę koncertową. Ponad 60-tysięczna publiczność mogła zachwycać się pięknym głosem Celine Dion podczas 2-godzinnego show. Wokalistka zaśpiewała swoje największe przeboje, takie jak "All by Myself" oraz piosenki z promowanego wtedy albumu "Taking Chances". Artystka bisowała dwukrotnie.

Po fenomenalnym sukcesie Taking Chances World Tour piosenkarka na dłuższy czas zrezygnowała ze światowych tras koncertowych. Skupiła się na występach w The Colosseum at Caesars Palace w Las Vegas. Zagrała wtedy ponad 1100 koncertów. W 2017 wokalistka ponownie wyruszyła w międzynarodowe tournée, koncertując w Europie Zachodniej, Azji i Australii. Występy kanadyjskiej gwiazdy okazały się niezwykle dochodowe, przynosząc wielomilionowy zysk.

W 2020 roku artystka zaśpiewa na największych arenach koncertowych świata. Odwiedzi niemal setkę miast na kilku kontynentach. Na liście miejsc, do których zawita Celine Dion, oprócz Krakowa i Łodzi znalazły się również m.in. Budapeszt, Wiedeń i Amsterdam. W ramach Courage World Tour piosenkarka prezentuje publiczności swoją najnowszą płytę, która trafi do sprzedaży 15 listopada.

Wyczekiwany anglojęzyczny album zapowiadają trzy single - "Imperfections", "Lying Down" oraz tytułowy "Courage". Pierwszy z utworów doczekał się już intrygującego teledysku, w którym diwa pokazuje się fanom bez makijażu. Klip w 24 godziny od premiery osiągnął ponad milion wyświetleń.

Koncert Celine Dion w Polsce - królowa sceny odwiedzi Kraków i Łódź

To będą jedne z najważniejszych wydarzeń pierwszej połowy 2020 roku. Celine Dion wystąpi 23 maja w Atlas Arenie w Łodzi i 25 maja w Tauron Arenie w Krakowie. Przygotowywane koncerty mają łączyć w sobie piękno lirycznych, poruszających ballad z energią rytmicznych utworów porywających do tańca. Organizatorem dwóch zbliżających się show jest agencja Prestige MJM.

Występy Celine Dion zawsze zachwycają rozmachem i dopracowaniem, dlatego uczestnicy zbliżających się wydarzeń z pewnością na długo zapamiętają wizytę artystki w Polsce. Koncerty promujące album Courage będą zarazem jedyne w swoim rodzaju, dlatego że utwory pochodzące ze wspomnianej płyty wskazują zupełnie nowy, niezwykle ekscytujący kierunek w karierze gwiazdy.

Poprzednie show w Krakowie cieszyło się ogromną popularnością. Fani, którym nie udało się zdobyć wejściówek, gromadzili się na ulicach otaczających Błonia, by chociaż w ten sposób usłyszeć ulubioną artystkę na żywo. Również tym razem bilety rozeszły się ekspresowo. Regularna sprzedaż została zakończona. Na szczęście dla każdego, kto chce zobaczyć występ Celine Dion w Polsce, bilety dostępne są jeszcze na stronie https://www.alebilet.pl/bilety/celine_dion.

My heart will go on i Courage, czyli co Celine Dion zaśpiewa przed polską publicznością

Chociaż na występy kanadyjskiej gwiazdy musimy czekać jeszcze 7 miesięcy, można już przewidywać, jakie piosenki Celine Dion będą rozbrzmiewać na scenach Atlas Areny i Tauron Areny. Wokalistka zagrała już kilka koncertów w ramach Courage World Tour w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a lista wykonywanych utworów pozostawała niezmienna w czasie każdego show. Możemy spodziewać się, że tę samą lub podobną setlistę piosenkarka wybierze na zbliżające się występy w Łodzi i Krakowie.

Artystka zaśpiewa przede wszystkim utwory z albumu "Courage". Fanom bardzo spodobał się nowy repertuar Celine Dion, koncert okaże się zatem doskonałą okazją, by zachwycić się nim na żywo. Z pewnością uczestnicy nadchodzących wydarzeń usłyszą też największy przebój piosenkarki, czyli "My heart will go on". Na przewidywanej setliście nie zabraknie też hitów takich jak "All by Myself", "Bauty and the Beast" czy "I'm Alive". Nie wiadomo niestety, czy Celine Dion wykona na żywo przebój "Because you loved me". Jest bardzo prawdopodobne, że szykowana playlista ulegnie drobnym modyfikacjom i mniej znane w Polsce francuskojęzyczne utwory zostaną zastąpione anglojęzycznymi.

Koncerty Celine Dion w Krakowie i Łodzi, które odbędą się w maju 2020, z pewnością zapewnią fanom moc niezapomnianych wrażeń. Jako jedne z nielicznych okazji do usłyszenia artystki w Polsce na żywo, zostały w całości wyprzedane. Chociaż zakończyła się regularna sprzedaż wejściówek, fani Celine Dion bilety mogą zdobyć jeszcze w odsprzedaży. Wszystko wskazuje na to, że zbliżające się wydarzenia przejdą do historii jako jedne z najważniejszych koncertów muzyki pop zorganizowanych nad Wisłą.