Dorosły człowiek przesypia 1/3 życia. Nie jest to jednak czas stracony! Sen przynosi ulgę w chorobie, pomaga zachować witalność oraz zdrowy wygląd, zregenerować mięśnie i kości, a także, czego nie raz doświadczył każdy z nas, uspokaja skołatane nerwy. Dlatego wyjątkowo ważne, aby spać wygodnie, na odpowiednim podłożu, dobranym do indywidualnych potrzeb. Jakie materace najchętniej wybierają Polacy? Jakim podłożom zawdzięczamy zdrowy sen? Spieszymy z odpowiedzią!

Polacy na materace!

Jako naród zyskujemy coraz większą świadomość znaczenia snu dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. To niesamowicie ważne. Poszukujemy materacy dobrej jakości, estetycznych, higienicznych i w rozsądnej cenie. Coraz częściej zakup poprzedzamy rozeznaniem zarówno w dostępnych wymiarach, twardości oraz materiałach, z których wykonane zostały materace. Najchętniej kupujemy materace sprężynowe, stopniowo przekonując się do modeli piankowych. 

Obie kategorie jednak cechuje nowoczesność i innowacyjność, o ile wykonane są przez sprawdzonych producentów stosujących najnowocześniejsze rozwiązania. Materace do łóżka stają się coraz częściej dopasowywane indywidualnie. Stawiamy na jakość, dlatego bardzo dużym powodzeniem na polskim rynku cieszą się marki należące do światowych czołówek, takie jak Hilding, marka obecna na polskim rynku od 2001 roku, znana jako producent wysokiej jakości łóżek, materacy i akcesoriów sypialnianych. 


Firma powstała w Szwecji w 1939 roku i na przestrzeni lat zdobyła rynki wielu krajów europejskich oraz azjatyckich. Skandynawski producent zdobył zaufanie polskich klientów dzięki wysokiej jakością swoich produktów. Na uwagę zasługuje szeroka oferta, skierowana do odbiorców w różnym wieku i stanie zdrowia. Dokonując wyboru spośród produktów marki Hilding możemy mieć pewność, że kupujemy materac najwyżej jakości. 

Wszystkie materace Hilding są wytwarzane zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi ochrony środowiska oraz posiadają certyfikat Oeko-Tex® który zyskują materace, do których produkcji zostały użyte materiały wolne od szkodliwych substancji mających negatywny wpływ na zdrowie. 

Materace sprężynowe, których jesteśmy zwolennikami, cechuje wiele zalet. Są zdrowe dla ciała, zapewniają komfortowy sen, służą latami, a w dodatku ich cena zwykle jest bardzo satysfakcjonująca. 

Czy materac sprężynowy ma jednak wady? Trudno mówić o wadach w przypadku całej kategorii materacy, która zawiera szeroką gamę produktów. Każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. Pozytywnym zjawiskiem jest, że coraz częściej decyzję o wyborze konkretnego materaca poprzedzamy zastanowieniem nad wymiarami oraz stopniem twardości. To sprawia, że jesteśmy zadowoleni z zakupu, a materac służy nam na długie lata.

Przyszłość materacy w Polsce

Współcześnie stale wprowadzane są udoskonalenia w dziedzinie jakości podłoża do spania. Branża jest gotowa i otwarta na nowe technologie oraz materiały takie jak nowoczesna, innowacyjna pianka termoelastyczna, która dokonała rewolucji w asortymencie materacy. Poszukiwania zarówno klientów, jak i producentów zmierzają obecnie w stronę uniwersalnych rozwiązań - materaca idealnego, propozycji dla każdego i dla wszystkich, co można powiedzieć, w pewnym stopniu zostało osiągnięte z uwagi na takie rozwiązania jak materace nawierzchniowe, lub dwustronne, dzięki którym sami decydujemy na którym z dostępnych podłoży chcemy spać. 


Rynek zmierza w kierunku nowoczesnych, dopasowanych do indywidualnych potrzeb materacy. Do doskonała wiadomość dla wszystkich, który jeszcze niedawno nie mogli znaleźć propozycji idealnej dla siebie. Przykładem "materaca z przyszłości" może być Hilding Electro, nowoczesny, wielofunkcyjny materac hybrydowy łączący funkcjonalność materaca sprężynowego i piankowego. 

Jest to model uniwersalny, dedykowany zarówno osobom cięższym, jak i lżejszym, wysokim i niskim. Wykorzystuje najlepsze cechy sprężyn Multipocket z pianką hybrydową - niezwykle wytrzymałym, odpornym na nacisk materiałem, który cechuje się dodatkowo podwyższoną odpornością na wilgoć. Po drugiej stronie znajduje się pianka wysokoelastyczna połączona z cienką taflą Sizalu, która podwyższa twardość konstrukcji. Odpinany top z profilowanego lateksu połączonego z pianką Visco daje możliwość dopasowania twardości materaca do aktualnych potrzeb na sześciu poziomach. 

To tylko jeden z wielu przykładów modeli, które swoją doskonale przemyślaną konstrukcją odpowiadają na wymagania rodem z przyszłości. Warto stawiać na jakość i funkcjonalność już teraz, bowiem jak widać, czołowi producenci materacy odpowiadają na współczesne potrzeby i kreują wysokie wymagania użytkowników od razu je zaspokajając!